За два роки суд не зміг притягнути до відповідальності закарпатського нардепа-кнопкодава Поляка

08.02.2022 10:27 383 0

Печерський суд вкотре переніс засідання у справі про кнопкодавство закарпатського нардепа-мажоритарника із депутатської групи "Довіра" Владіслава Поляка.

Цього разу з причини хвороби судді. Таким чином 21 лютого минає друга річниця непокараного кнопкодавства після криміналізації неособистого голосування у парламенті.

Рух ЧЕСНО щонайменше тричі фіксував, як Владіслав Поляк у лютому 2020 року кнопкодавив під час розгляду поправок до законопроєкту щодо відкриття ринку землі.

Неперсональне голосування — це порушення Конституції України, за яке в Кримінальному кодексі передбачене покарання (ст. 364-2 КК України).

Досудове розслідування велося за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, якому знадобився цілий рік, щоби підготувати підозру. Перше судове засідання у справі за обвинуваченням нардепа Владіслава Поляка у кнопкодавстві відбулося 16 червня 2021 року. 

Наступне засідання було призначено на 23 червня на 13:00, на ньому суддя мав оголосити обвинувальний акт стосовно нардепа Поляка, а також призначити порядок дослідження письмових та відеодоказів у кримінальному провадженні.

Проте друге судове засідання кілька разів переносилося з різних причин і було проведене не в червні, а 29 вересня 2021 року. Своєї вини нардеп на засіданні не визнав, суд визначив порядок вивчення доказів і заслуховування свідків. 

Третє судове засідання було призначено на 1 грудня на 09.00, проте згодом було перенесене на 31 січня 2022 року. 

31 січня 2022 року засідання не відбулося з тієї причини, що суддя з 25 січня перебуває на лікарняному.

Таким чином, 21 лютого минає друга річниця із моменту вчинення кнопкодавства нардепом Поляком, а судові слухання просуваються вкрай повільно.

Зазначимо, що Кримінально-процесуальний кодекс України дає змогу обвинуваченому з дуже багатьох підстав затягувати судовий розгляд. 

Більше того, в законодавстві визначені "розумні строки", і провадження може бути закрите за строком давності, хоча це не є обставиною, яка реабілітує обвинуваченого.

Торік у лютому тодішній спікер ВР Дмитро Разумков заявляв, що депутат-кнопкодав втратить свій мандат, якщо суд визнає його вину. 

За кнопкодавство  у разі визнання чинного нардепа винним у кнопкодавстві  нардепу загрожує штраф у розмірі 51-85 тисяч гривень, крім того, він утратить свій мандат у день набрання законної сили обвинувальним вироком суду (частини 2-а, 5-а статті 81-ї Конституції України).

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!