Засуджено чоловіка, який пропагував ідеї "руського миру" та розпалював ворожі настрої серед закарпатців

24.04.2023 21:05 820 0

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Закарпатської обласної прокуратури уродженця Хустського району Закарпаття суд визнав винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, державній зраді, вчинених повторно (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 111 КК України).

Чоловіка засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. З урахуванням попереднього вироку суду йому призначено остаточне покарання – 20 років позбавлення волі з конфіскацією майна, – інформує Закарпатська обласна прокуратура.

Встановлено, що у 2014 році засуджений виїхав до рф. Звідти пропагував ідеї "руського миру" та розпалював ворожі настрої серед закарпатців.

Прокурори у суді довели, що він публічно пропонував утворити на території західних областей України так звану "Підкарпатську Русь", а себе позиціонував її "прем’єр-міністром".

Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну чоловік продовжив вести підривну діяльність на користь держави-агресора. Зокрема, виконував завдання кураторів російських спецслужб.

Вже на наступний день після оголошення "спецоперації в Україні" засуджений поширив відеозвернення до президента рф. У ньому продовжував наполягати на необхідності утворення "Підкарпатської Русі" та запевняв, що "русини" повністю підтримують політику рф.

У своїх відео він закликав президента держави-агресора не завершувати "спеціальну військову операцію в Україні" без урахування ряду факторів щодо Закарпаття.

Судовий розгляд відбувся у порядку спеціального судового провадження.

Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Управління СБУ в Закарпатській області.

Нагадаємо, у 2019 році чоловіка заочно засудили за злочини проти національної безпеки до 12 років ув’язнення.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!