Як в Україні заробляють на підроблених результатах тестів на COVID-19

01.04.2021 17:04 455 0

Природно, що люди гнучко адаптуються під нові умови. Пандемія коронавірусу – не виняток.

І я маю на увазі не стійкість імунітету чи ритм життя під час локдауна.

Сьогодні мова про тих, хто використовує COVID-19 для власного збагачення. І, звісно, про те, як поліція реагує на ці випадки.

Спойлер: виявляємо та документуємо.

Інтернет – найдоступніший майданчик для зловмисників під час пандемії

Це справді так. Бо нині все життя вирує саме в мережі. Тут люди працюють, спілкуються, купують, продають, замовляють послуги. Тому не дивно, що на різних торгівельних майданчиках "пасуться" бажаючі заробити легкі гроші. 

З часу введення карантину (від 12 березня 2020 року) Кіберполіція перевірила  понад 700 повідомлень про онлайн-шахрайства, пов’язані з протидією поширенню коронавірусу. В результаті за матеріалами кіберполіцейських розпочато майже 160 кримінальних проваджень, близько 20 фігурантам вже оголошено про підозру. 

Найпоширеніші випадки шахрайств у мережі – це продаж масок та респіраторів, захисних костюмів, підроблених антисептиків, псевдотестів та неіснуючих ліків від COVID-19. Більшість клієнтів свої замовлення не отримували. А ті, хто таки дочекався, був розчарований якістю. 

Загалом поліцейські підрозділу боротьби з кіберзлочинністю за час карантину "забанили" майже 30 тисяч веб-посилань, які використовували шахраї у своїх "ковід-схемах". Заблоковано практично 10 тисяч банківських рахунків зловмисників. 

Підроблені COVID-довідки – у фокусі уваги всіх підрозділів Нацполіції 

Після відкриття кордонів та активізації туризму набуває попиту продаж підроблених медичних довідок про відсутність COVID-19. Як правило, їх також реалізують через Інтернет-майданчики та в тематичних групах соціальних месенджерів. 

У таких випадках лабораторні дослідження не проводяться. Замовила людина документ з негативним результатом – отримала його за декілька днів. А в деяких випадках і за лічені години. Вартість однієї довідки чи сертифіката – в межах 400-1800 гривень.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!