Від 15 років або довічно: Сепаратисту Гецку оголошено підозру за держзраду
На переконання слідчих спецслужби, він агітував за прийняття рішень, що несуть загрозу конституційному ладу і територіальній цілісності нашої країни.
СБУ встановила, що зловмисник неодноразово засвідчував російським ЗМІ свої наміри щодо зміни адміністративно-територіального устрою нашої держави. Він пропонував незаконне відновлення не передбаченої Конституцією України так званої адміністративно-територіальної одиниці – «Республіка Підкарпатська Русь».
У квітні минулого року суд вже визнав чоловіка винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 Кримінального Кодексу України і призначив йому покарання у вигляді дванадцяти років позбавлення волі. Наразі він переховується від суду на території рф.
З початку повномасштабного вторгнення росії до України, самопроголошений «прем’єр-міністр» т. зв. «Республіки Підкарпатська Русь» активізував просування у публічному просторі антидержавних проросійських наративів, зокрема, продовжив активно розкручувати кремлівську версію про «геноцид русинов». Є підстави вважати, що він діяв на замовлення іноземних спецслужб.
Зокрема, ворожий агітатор звернувся до президента росії з пропозицією:
- перетворити Західну Україну в «Карпатскую Русь на правах мандатах, титулах русинов»;
- не завершувати «спеціальну військову операцію» в Україні без урахування низки факторів стосовно Закарпаття.
Фігурант підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України.
Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 15 років або довічно.
Оперативні та слідчі дії проводилися Управлінням Служби безпеки України у Закарпатській області за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.
За інформацією від прокуратури, у квітні минулого року Петро Гецко вже був засуджений за злочини проти національної безпеки України до 12 років ув’язнення. Він переховується від правосуддя на території рф і продовжує вести підривну діяльність в умовах воєнного стану, видаючи себе за так званого прем’єр-міністра віртуальної держави «Республіка Підкарпатська Русь»
Коментарі - 0