В Ужгороді прокуратура "злила" через суд "хабарницьку" справу "майнової" чиновниці Полтавцевої
Йдеться про керівницю майном Ужгорода Тетяну Полтавцеву, яку суд першої інстанції звільнив від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності. Суд тривав майже 3 роки/
Яу повідомляє Закарпаття онлайн, 2 липня суддя Ужгородського міськрайонного суду Василь Бедьо ухвалив остаточне рішення в "шахрайській" справі начальниці Управління майном Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради Тетяни Полтавцевої, обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15 ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України.
Відтак суд ухвалив задовольнити клопотання захисника обвинуваченої Є.Старцева і звільнити Т. Полтавцеву від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності, а кримінальне провадження №42018070000000209 від 06.06.2018 року – закрити на підставі ч. 2 п. 1 ст. 284 КПК України.
Тобто суд, який не спромігся розглянути справу у розумні строки (з серпня 2018 року), прийняв рішення через майже 3 роки з дня її отримання і понад 3 роки з дня скоєння злочину (червень 2018). З цим очевидно затяжним розглядом фактично і пов'язано звільнення обвинуваченої від відповідальності.
Слід зазначити, що своєї вини Т. Полтавцева так і не визнала, а прокурор І.Точок не заперечував щодо звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності.
Наразі дана ухвала не набула законної сили, а термін на її оскарження становить 7 днів з дня її проголошення. Чи буде вона оскаржена Закарпатською обласною прокуратурою наразі невідомо і є маловірогідним, адже прокурор сам погодився із закриттям провадження через сплив терміну притягнення до відповідальності.
Саме ж "сприяння" підозрюваній в уникненні реальної відповідальності за скоєне почалось ще на стадії досудового розслідування. Так, виходячи з інформації джерел в правоохоронних органах, сприяв такому тодішній прокурор Закарпаття В. Гаврилюк через керівника "антикорупційного" відділу Ю. Дербака, за проханням, зокрема, міського голови Б. Андріїва.
Оскільки кримінальне провадження було зареєстровано саме прокуратурою, нею ж в подальшому було змінено кваліфікацію злочину із важкої статті про хабарництво (ч. 3 ст. 368 КК), яка передбачала позбавлення волі до 10 років, на значно легшу – шахрайство (ч.1 ст. 190 КК), яка передбачала максимально лише обмеження волі до 3 років.
До слова, така прокурорська "практика" щодо перекваліфікування корупційних справ фактично на користь її кримінальних фігурантів набула широкого застосування і в інших справах. Це викликало хвилю обурення у громадськості, яка, в свою чергу, вимагала від генпрокурора звільнення прокурора Закарпаття В. Гаврилюка і його заступника О. Василенка.
Т. Полтавцеву затримали 13 червня 2018 року при отриманні 800 доларів хабара (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу), за укладення договору оренди комунального приміщення площею 32 кв м. В подальшому, за 3 тис 200 дол вона пообіцяла вирішити питання із приватизацією вказаного об'єкту з розрахунку по 100 дол за кожен квадратний метр. Кошти вона вимагала передати через її цивільного чоловіка, в якого правоохоронцями і було вилучено першу частину неправомірної вигоди.
Тоді Апеляційний суд Закарпатської області обрав затриманій чиновниці як запобіжний захід домашній арешт. У міськраді, натомість, її лише на місяць відсторонили від виконання службових обов'язків.
8 червня 2021 року небайдужа громадськість Ужгорода зареєструвала петицію про звільнення Т. Полтавцевої з посади начальниці міського майна, яка набрала потрібну кількість голосів ужгородців,однак вона досі не розглянута владою.
Коментарі - 0