В обласному центрі Закарпаття, поблизу пішохідного міста в річці оселився бобер.
18.03.2021 15:58
341
0
Відео з виявленою тваринкою оприлюднила ужгородка Marianka Fizer на Фейсбуці.
- Сімейство цих тварин нечисленне. У нього входить всього два види, звичайний і канадський бобер.
- Бобри – це риби! Принаймні, так довгий час стверджували католицькі ченці. Ймовірно, що це було зроблено навмисне, щоб під час посту ласувати їх м’ясом. Бобри більшу частину часу проводять під водою – значить, риби.
- Бобер є найбільшим гризуном в Європі. А у світі посідає почесне друге місце, більші його тільки капібара, яка мешкає в Південній і Центральній Америці (цікаві факти про гризунів).
- У Східній Європі цілеспрямовано здобувати боброві шкури заради хутра почали близько 1000 років тому. В результаті до XX століття ці гризуни опинилися на межі вимирання. На щастя, їх вдалося відновити популяцію.
- Полювання на цих тварин на Русі займалися багато століть, але мали на це право далеко не всі мисливці. Людей, які мали таке право, називали бобровниками.
- Зимові заготовляння бобрів з гілок, для однієї сім’ї, можуть становити до 70 кубометрів в обсязі.
- Вчені помітили, що форма бобрової греблі залежить від швидкості течії: там, де воно невелике, гребля пряма, а там, де сильна, гребля вигнута у бік течії.
- Хвіст у бобра – одночасно кермо, регулятор температури тіла і виразник почуттів. Якщо тварина сердиться, воно б’є хвостом.
- Природні вороги річкового бобра – це вовки, бурі ведмеді і лисиці, але найбільшої шкоди популяції цього виду приносить людина, винищуючи бобрів з-за їх цінного хутра і м’яса.
- Для будівництва бобри валять дерева, підгризаючи їх у підстави з усіх боків. Осику або вербу діаметром 7 сантиметрів бобер валить за п’ять-десять хвилин, на дерево з діаметром до півметра боброві знадобиться ніч.
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0