Під час війни 220 тисяч українок знайшли собі роботу у Польщі
Про це повідомляє Bankier.pl. Наголошується: у самій Польщі позитивно оцінюють працевлаштування українців. Бо країні “потрібні робочі руки”.
Після початку розв’язаної Росією війни у Польщі працевлаштувалися понад 220 тисяч українських жінок. При цьому польський ідентифікаційний код (PESEL) отримали близько 1,2 млн. українців, 500 тис. з них – жінки працездатного віку.
“У Польщі працевлаштувалося вже понад 220 тис. жінок з України. Ми дуже раді цьому. Це хороший показник”, – наводить видання слова міністерки сім’ї та соціальної політики Польщі Марлени Маленг.
При цьому Маленг наголосила: отримання 1,2 млн українцями (з яких 500 тисяч – жінки працездатного віку) PESEL є “хорошою новиною” для польського ринку праці. “Усі зустрічі, які ми проводимо з роботодавцями, ясно засвыдчують, що нам потрібні робочі руки”, – зазначила вона.
Водночас, з 1 червня українським біженцям у Польщі перестали виплачувати щоденну грошову допомогу у 40 злотих (близько 280 грн). При цьому пільги та виплати розширять для біженців із незахищених соціальних категорій. Решті українців допомагатимуть знайти роботу.
“Ми переконані, що багато людей у Польщі здатні стати незалежними та адаптуватися… Багато українців шукають роботу та знаходять її. Ми хочемо стимулювати інших до активності. Чотири місяці повного захисту – це, на наш погляд, достатній термін”, – прокоментував ідею уряду високопоставлений польський чиновник на умовах анонімності.
Як зазначає видання, за рішенням польської влади стоять гроші. Наприклад, Сілезьке воєводство (Катовіце) оцінило поточні витрати на біженців у 190 млн злотих (близько 1,3 млрд грн), з яких виплата 40 злотих на особу на день склала цілих 160 млн злотих.
Коментарі - 0