МЗС України спростувало свою ж заяву про «захоплений літак» у Кабулі

24.08.2021 15:53 41 0

Спершу МЗС заявило про озброєних людей, які відібрали евакуаційний літак, а потім спростувало свою ж заяву.

Речник МPC Олег Ніколенко спростував заяву заступника міністра цього ж відомства Євгена Єніна про те, що під час евакуації українців та громадян інших країн у Кабулі невідомі люди захопили український літак та вилетіли до Ірану.

Спершу Єнін у коментарі «Громадському радіо» розповів про те, що озброєні люди відібрали в українців евакуаційний літак.

«Наш літак захопили інші люди. Вони були озброєні, у тому числі вогнепальною зброєю. У вівторок у нас фактично вкрали літак – він вилетів в Іран з невідомою групою пасажирів на борту замість того, щоб вивезти українців», – заявив Єнін.

Пізніше Олег Ніколенко у коментарі Hromadske повідомив, що інформація про «захоплений літак» не відповідає дійсності. За його словами, всі літаки, які залучала українська влада для евакуації громадян з Афганістану, безпечно повернулися до України.

Ніколенко каже, що Євгеній Єнін просто пояснював безпрецедентний рівень труднощів, з якими доводилося стикатися дипломатам, щоб витягти українців.

«Маємо розуміти, що ситуація в аеропорту наближена до хаосу, багато людей намагаються зачепитися хоча б за якусь можливість залишити країну. Потрібно було забезпечити, щоб необхідні люди сіли на необхідний літак в безпечних умовах, і далі безпечно повернулися додому», – пояснив Ніколенко.

Він також уточнив, що МЗС залишається на зв’язку з українцями, які продовжують залишатися в Афганістані. Відомство зараз пропрацьовує можливі безпечні шляхи їхньої евакуації.

 

Теги: новини

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!