«Для боротьби з контрабандою треба міняти не людей, а систему» - Горват

09.04.2021 16:12 125 0

Голова підкомітету з питань правового забезпечення діяльності митних органів вважає, причину контрабанди не слід шукати на Закарпатті, а для ефективної боротьби потрібні нові технічні рішення.

Тиждень тому, 2 квітня, РНБО своїм рішенням запровадило санкції проти 10-ти українських громадян та 79 пов’язаних з ними юридичних осіб. Майно та рахунки фізосіб заблокували.

До топ-10 «королів контрабанди», як вже встигли охрестити осіб зі списку РНБО, потрапили також двоє закарпатців. Це – ексмитник, президент ФК «Минай» Валерій Пересоляк та брокер і підприємець Орест Фірманюк.

Крім того від роботи відсторонили понад сто працівників митниці, 23 з яких працюють на Закарпатській митниці Держмитслужби.

Президент Володимир Зеленський пояснюючи українцям цей крок, прирівняв контрабанду до економічного тероризму. За словами Гаранта, збитки держбюджету через контрабанду сягають 300 мільярдів гривень на рік. З них понад 100 мільярдів – внаслідок неефективної роботи митниці.

Влада переконує, що санкції РНБО - лише початок і боротьба з контрабандою буде продовжена.

В свою чергу експерти вважають санкції РНБО «простим рішенням замість реформ» і зазначають, що для ефективної боротьби з контрабандою потрібні реформи та нове законодавство.

«Зараз РНБО ввела санкції проти певних осіб, але для боротьби з контрабандою треба міняти не людей, а систему. Потрібні єдині правила гри, такі як оподаткування імпорту - Роберт Горват.

Будемо відверті: пів-Закарпаття везуть щось за кордон, щоб підзаробити і щось звідти привозять, щоб заощадити кошти. Так було завжди. І це добре, бо будь-який ввіз – це податки. Але, наприклад, Айфони. В Україні немає навіть їхнього представництва, а всі ходять з такими телефонами. Отже, держава має працювати над оподаткуванням «контрабанди», щоб не було можливості занижувати фактуру, тоді вона буде йти у бюджет.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!