У Закарпатській облраді президентська партія "Слуга народу" сформувала нову коаліцію з ОПЗЖ, "За майбутнє", "Командою Андрія Балоги" та "КМКС". Тепер, екс-учасники більшості – "ЄС", "Батьківщина" та "Рідне Закарпаття" - оскаржуватимуть формування нової коаліції і звільнення голови бюджетної комісії
Переформатування більшості, яке сталося на сесії в кінці червня, одні назвали переворотом та зрадою, інші – справедливим актом відплати. Та хто б що не казав, у будь-якому випадку, в основі цього переформатування є не ідеологічні розбіжності між партнерами по коаліції, а бізнесові протиріччя між найбільшими фракціями - "Слугою народу" ("СН") та "Рідним Закарпаттям" ("РЗ"), які домовились про співпрацю ще задовго до виборів. Нове об'єднання в облраді, на думку багатьох експертів, ідеологічно виглядає ще більш неприродньо. Скоріш за все, сьогоднішній формат політичних розкладів не є кінцевим, оскільки більшість у 35 голосів (у попередній було 37) не може забезпечити стабільну роботу ради, повідомляє RegioNews .
І Тищенко в поміч
Про кардинальні пертурбації на політичному полі Закарпаття заговорили після введення РНБО економічних санкцій проти оточення і бізнес-партнерів нардепів від "РЗ" Валерія Лунченка і Василя Петьовки. Від посад відсторонили людей з оточення Петьовки – начальника Закарпатської митниці і односельчанина Михайла Товта та начальника податківців Закарпаття і швагра нардепа Іллю Матьолу. Під роздачу потрапив і нардеп Владіслав Поляк (він також – один із співзасновників "РЗ") за кнопкодавство в парламенті.
Куратором області від "СН" призначили ресторатора Миколу Тищенка, який порушив баланс непублічних домовленостей між нардепами "РЗ" і головою Закарпатської облради Олексієм Петровим. Сам Тищенко у коментарях неодноразово підкреслював, що його відправили до Закарпаття заради створення нових робочих місць та відновлення роботи аеропорту "Ужгород". Роботу летовища відновили, однак було зрозуміло, що інтереси ресторатора на Закарпатті дещо інші. Тож і понеслося.
Коментарі - 0