"Земельний" заступник мера Ужгорода Рахівський намагається привласнити безкоштовно землю громади вартістю $100 000

08.11.2021 10:27 96 0

Йдеться про наміри "віджати" в громади Ужгорода землю із грубим порушенням земельного законодавства профільним заступником міського голови, призначеним за квотою "Слуги народу", генералом СБУ Юрієм Рахівським. І це в той час коли тисячі ужгородців роками смиренно чекають в черзі на отримання хоча б декількох сотин.

Так, згідно із п. 1.1 рішення Ужгородської міської ради №403 від 07.09.2021 року, Рахівському Юрію Васильовичу надано дозвіл на розробку документації для подальшої передачі у власність земельної ділянки площею 0,3500 га для ведення особистого селянського господарства.

Юрій Рахівський – з грудня 2020 року заступник міського голови Б. Андріїва, який курує в Ужгороді, зокрема, питання регулювання земельних відносин. Він – генерал-майор СБУ, з 2015 до 2019 року був начальником управління Служби безпеки України у Полтавській області, а в 2008 – керівником СБУ на Закарпатті, 2005 – начальником УМВС України в Закарпатській області.

Йдеться про 35 соток землі на об'їзній дорозі Ужгорода, неподалік в'їзду в місто з боку Мукачева, поруч з міжнародною трасою Е50 та АЗС "ОККО". За даними місцевих реєлторів, орієнтовна ринкова вартість цієї землі, у разі її відкритого продажу через аукціон, становить близько 100 000 доларів.

Відповідно до листа-відповіді Управління архітектури та містобудування Ужгородської міської ради на запит громадського правозахисника Віталія Грегора діючий генплан міста не містить територій для ведення особистого селянського господарства, а ділянка, на яку дали дозвіл Ю. Рахівському, розташована в межах кварталу садибної житлової забудови. Тобто, дана територія не передбачена для ведення "сільського господарства".

Відтак "земельному" заступнику мера Ужгорода Ю. Рахівському депутати надали дозвіл на відведення землі всупереч вимогам земельного та містобудівного законодавства, генплану міста як основної документації міста. Це, в свою чергу, містить ознаки зловживання владою, передбачені ст. 364 Кримінального кодексу України, на які мали б відреагувати правоохоронні органи Закарпаття.

У той же час, якщо Ю. Рахівський не знав про дане грубе порушення законодавства, не має наміру "віджимати" в громади землю, всупереч генплану та її цільовому призначенню, а навпаки зацікавлений повернути все в законне русло, то з огляду на дану оприлюднену інформацію, має можливість власноруч ініціювати скасування отриманого ним дозволу на землю.

Джерело: Закарпаття онлайн

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!