Великі мережі АЗС припинили продаж дизпалива та бензину А-95. Через держрегулювання цін

16.05.2021 17:07 528 0

Дві мережі АЗС, WOG та ОККО, припинили продаж пального А-95. Стверджують, що причина такого рішення – запровадження урядом граничного рівня торговельної надбавки до середньої ціни.

Так, WOG та ОККО 15 травня оприлюднили повідомлення про призупинення продажу преміального пального. Обоє зауважили, що все через введення держрегулювання цін на паливо.

Чому припинили продаж 

В ОККО наголосили, що продаж палива цих марок за ціною, встановленою Кабінетом міністрів на травень, є збитковою для мережі. Ймовірно, також причина й у WOG.

Водночас АЗС не зазначили, на який термін припинили продаж.

Мережі ОККО та WOG є одними з найбільших в Україні. Кожна налічує понад 400 АЗС. Раніше вони потрапляли під штрафи Антимонопольного комітету через координацію своєї цінової політики.

Що відомо про держрегулювання цін

  • Кабінет Міністрів 14 травня схвалив державне регулювання торговельної надбавки до середньої ціни пального.
  • Відтак АЗС повинні встановлювати надбавку до середньої ціни пального: не більше 7 гривень за літр дизельного пального, не більше 5 гривень за літр бензину.
  • Міністерство економіки публікуватиме середні ціни одного літра до 5 числа кожного місяця.
  • Зауважимо, що Європейська асоціація бізнесу заявила – ініціатива Кабміну є "неприйнятною в цивілізованій європейській країні", бо вона, ймовірно, сприятиме тінізації ринку.
  • Згодом Кабмін пояснив, регулювання цін є тимчасовим та вимушеним рішенням. Заявили, що граничні надбавки – це відповідь на необґрунтоване зростання цін на пальне в роздрібних мережах. Такі правила діятимуть лише під час карантину.

Джерело: 24 канал

 

Теги: новини

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!