Ужгородську "Кірпічку" потай від містян віддають під плани "великого дерибану" Закарпатській ОДА

24.01.2022 09:56 165 0

В Ужгородській міській раді потай від громадськості розглядається проєкт рішення про укладання Договору суперфіцію земельної ділянки на вул. Марії Заньковецької загальною площею 8,2177 га (кадастровий номер 2110100000:18:001:0235) із управлінням капітального будівництва Закарпатської ОДА. Тобто, йдеться про передачу всього парку, що його виборола у забудовників громада обласного центру, обласній державній адміністрації.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук інформує Громадянська ініціатива "Кірпічка".

Ужгородцям "невідомі наміри ані міської ради, ані ОДА. Адже, жодних публічних консультацій не проводилось з цього питання і ніхто нічого не говорить", акцентують автори інформації. При цьому, ці "підкилимні" рухи вочевидь респондуються з перманентним бажанням певних осіб прибрати землю цієї природної оази в центрі міста під тенісні корти, які вже давно стали джерелом заробітку для певних осіб, а також з анонсованоим стартом проєктних робіт з реконструкції спорткомплексу "Юність".

"В середині листопада 2021 неофіційно було анонсовано про можливу участь міста у програмі Великого будівництва в частині облаштування урбан-парку (ряд спортивних майданчиків відкритого типу) та підбір варіантів локацій на площі до 1,5 га серед парків міста. Оскільки на Кірпічці було проведено реєстрацію прав на землю, вибір впав саме на наш парк. В міській раді обіцяли за участі генерального проектанта та архітектора проекту розпочати публічні обговорення. Але як бачимо, з того часу громадськість не посвячується у цю тему", - розповідають активісти "Кірпічки".

Відповідно, вони вважають, що міська рада та ОДА мають:

1) призупинити розгляд проєкту рішення та розпочати, як належить, публічне обговорення з громадськістю;

2) пояснити, чому проект урбан-парку претендує з 1,5 га на увесь контур парку площею 8,2177 га;

3) чому міська рада не може брати участь у реалізації програми "Великого будівництва" безпосередньо та чому залучається управління капітального будівництва ОДА?

4) хто буде здійснювати управління парком чи урбан-парком, якщо будівництво не буде завершено та суперфіцій не буде припинено згодом? Які гарантії, що громада міста не втратить цей простір як парк та відкриту територію?

У "Кірпічці уточнюють: "з ініціативи ОДА маємо зараз судовий процес у справі №907/704/21 про скасування реєстрації прав на землю за містом та поновлення постійного користування на землю за комітетом спорту МОНу. Ця справа саботується з боку міської ради, адже юристи не відвідують судові засідання. Суд ігнорує клопотання громадськості про входження у справу на боці мерії. Наші експерти переконані, що ОДА та комітет спорту МОНу не мають жодних шансів за умови справедливого судочинства...

"На всі свої питання хочемо публічні відповіді, невідкладно.

Ужгородці вправі знати, а тим паче, після 6 років відстоювання території парку від забудовників, очікують на конструктивний діалог з боку міської та регіональної влади", - йдеться у повідомленні.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!