У НБУ спрогнозували, якими будуть ціни на комуналку протягом року

25.04.2021 11:43 105 0

Ціна опалення і гарячої води не змінювалася у 2020 року, а тому може зрости цьогоріч.
 

Вартість природного газу влітку 2021 року, очікується, що понад удвічі перевищуватиме цінові мінімуми минулого літа. Зростуть поступово тарифи і на інші комунальні послуги.

Про це йдеться в "Інфляційному звіті" Національного банку України.

Водночас, як зазначається, за підсумками року ціна на газ буде близька до торішньої завдяки поступовому зниженню цін на європейських газових хабах протягом року і посилення конкуренції на внутрішньому ринку.

"Очікується, що влітку вартість природного газу більш ніж удвічі перевищуватиме цінові мінімуми минулого літа. Відтак внесок газу сформує більше третини річної адміністративної інфляції в ІІ кварталі", - сказано в повідомленні.

Крім того, очікується, що будуть зростати тарифи на опалення та гаряче водопостачання. Пояснюється це тим, що вони не коригувались у 2020 році, попри подорожчання газу та зростання витрат на оплату праці.

"Збільшення заробітних плат у сфері ЖКГ (зокрема за рахунок підвищення мінімальної заробітної плати), та інших виробничих витрат зумовить подальше подорожчання окремих комунальних послуг", - додали у НБУ. 

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!