Таліби заборонили дівчатам навчатися в афганських школах

19.09.2021 15:17 245 0

Дівчата в Афганістані не зможуть повернутися до навчання в середній школі, а викладачки – до роботи у закладах. Про це повідомляє агенція Reuters.

Нове міністерство освіти Афганістану оголосило, що учні та вчителі чоловічої статі мають повернутися до навчання в середній школі 18 вересня. Водночас у заяві про відновлення занять не згадується ні про учениць, ні про викладачок.

При цьому раніше таліби заявляли, що йдеться лише про ліквідацію спільних навчальних закладів – для афганських учениць мали відкрити окремі школи.

У відповідь на це ЮНЕСКО закликала «Талібан» забезпечити в Афганістані дотримання права на освіту для дівчаток і дозволити вчителям-жінкам повернутися в школи.

Крім того, напередоні в Афганістані закрили міністерство у справах жінок та замінили його на міністерство з пропаганди доброчинності й запобігання гріховності.

Такий орган уже існував раніше під час правління «Талібану» в 1990-х роках. Саме він відповідав за суворі релігійні доктрини та впроваджував серйозні обмеження щодо життя жінок в Афганістані.

Теги: новини

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!