СБУ затримала злочину групу, яка протягом 3 років продавала фальшиві документи країн ЄС

27.04.2021 09:56 181 0

Служба безпеки України припинила діяльність міжрегіональної організованої злочинної групи. Учасники угруповання спеціалізувались на незаконному переправленні іноземців та українців до країн ЄС. Ділки виготовляли підроблені паспорти європейських держав і трудові контракти в Євросоюзі, передає 0312.ua.

Оперативники спецслужби встановили, що угруповання діяло протягом останніх 3-х років. Щомісяця «послугами» користувалось від 5 до 10 клієнтів. Вартість одного підробленого паспорта становила $2,5 тис., вартість «липового» трудового контракту від 600 до 800 американських доларів.

Правоохоронці у ході спецоперації затримали на Київщині, згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, «на гарячому» організатора злочинної схеми. Він передавав іноземцям два підроблені паспорти однієї з країн ЄС. Затриманому повідомлено про підозру в скоєнні злочину.

У ході слідчих дій за місцями проживання учасників угруповання, адресами виготовлення і зберігання підроблених документів у Черкаській та Закарпатській областях вилучено:

  • підроблені паспорти і трудові контракти;
  • засоби зв’язку та чорнові записи;
  • готівку, ймовірно отриману злочинним шляхом;
  • інші докази протиправної діяльності.

Наразі вирішується питання щодо оголошення ще 3-ом учасникам угруповання підозр у вчиненні злочину, передбаченого за ч. 3 ст. 332 (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого організованою групою та з корисливих мотивів) Кримінального кодексу України.

Операція проводилась Головним управлінням по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю СБ України спільно зі слідчими ГУ Нацполіції в Київській області під процесуальним керівництвом прокуратури Київської області.

 

 


 

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!