Росія почала стягувати до кордонів України гелікоптери: у NYT оцінили ризик агресії

11.01.2022 14:22 356 0

Росія почала переміщувати військові гелікоптери до кордонів з Україною, що може означати продовження планування нападу на наші території. Водночас стягування військ дещо сповільнилося і наразі їхня кількість залишається стабільною, попри прогнози американської розвідки про зростання.

Можливість вторгнення країни-агресора до України оцінило американське видання The New York Times. Раніше у США прогнозували, що в грудні й на початку січня до українського кордону буде стягнуто 175 тисяч російських військових, однак наразі там досі перебуває 100 тис. Водночас росіяни розмістили поблизу України додаткові штурмовики, заявили неназвані американські чиновники.

Як зазначає видання, ударні і транспортні гелікоптери, а також штурмові винищувачі могли б бути важливою перевагою Росії у разі вторгнення. Офіційні особи США вважають, що поведінка країни-агресора щодо ескалації може бути продиктована погодними умовами: сильні морози дозволили б легко пересуватися важкій техніці, однак відносно м’яка зима уповільнила замерзання землі. Через це, ймовірно, Кремль змушений відкласти наступ принаймні до лютого, вважають чиновники з адміністрації США.

За словами одного з них, у Білому домі залучили метеорологів для більш уважного розгляду погодних умов в Україні в найближчі тижні і кращого розуміння ситуації.

Цього тижня заплановано низку переговорів з Росією щодо ситуації біля кордонів України. Зокрема, 10 січня в Женеві відбулася зустріч делегацій РФ та США, присвячена питанню "гарантій безпеки" та діяльності НАТО. На зустрічі безпосередньо обговорювалося питання України. Особливу увагу делегації приділяли проблемі скупчення військ РФ на російсько-українському кордоні та обговоренню плану вступу України до НАТО.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!