Прибічники Тищенка-Петрова стверджують, що станом на понеділок не змогли відновити доступ до сайту Закарпатської облради

02.11.2021 09:49 235 0

Однак рішення про відставку О.Петрова з сайту зникло.

Інформація про затримання поліцією заступника керівника виконавчого апарату – керуючого справами виконавчого апарату Юрія Гузинця виявилася вкидом організаторів зміни формату широкої коаліції в облраді, організованим через близьке до В.Балоги інтернет-видання "Мукачево.нет" та рупор політичної партії В.Медведчука "Опозиційна платформа - За життя" на Закарпатті інтернет-видання "Перший".

Підтвердилася інформація, що Ю. Гузинець написав заяву в поліцію про втручання в роботу сайту Закарпатської обласної ради. І що працівники облради, відповідальні за розміщення інформації на її офіційному сайті, після того, як там було розміщено тексти рішень "відміненої" О. Петровим, але проведеної новою коаліцією в облраді сесії, зокрема і про відставку О. Петрова з посади голови облради, зникли, пише Закарпаття онлайн.

Заступник голови облради Василь Іванчо ("За життя"), який належить до групи Тищенка-Петрова, з цього приводу повідомив журналістам телеканалу "21 Ужгород" наступне: "Апарат облради відповідним чином відреагував на ситуацію, намагався зв'язатися з нашими працівниками, які мають доступ до роботи сайту обласної ради, щоб отримати пояснення, що це за документ і звідки він взявся. На жаль, нам це не вдалося зробити в звичайному телефонному режимі, зв'язку з тими працівниками не було... Відповідно, апаратом ради подано до поліції заяву про втручання до офіційного сайту обласної ради."

Зі слів О.Петрова, "слідчо-оперативна група, підтвердила той факт, що ззовні, тобто не через прямий доступ до ПК, був відкритий наш сайт і туди занесена фейкова інформація". Утім, це наразі швидше "політична", не підтверджена фактами версія.

Як повідомила речник обласної поліції Ганна Дан, "за цим фактом в поліції відкрили кримінальне провадження, яке кваліфікували за ч. 1 ст. 361 Кримінального кодексу України. До розслідування долучили кіберполіцію і разом зі слідчими вони в рамках цього провадження встановлюватимуть всі обставини та причетних осіб. Тобто, наразі триває активне досудове розслідування. Наразі в поліції в рамках цього провадження немає затриманих чи підозрюваних осіб."

Як повідомив Ю.Гузинець, "станом на сьогодні, на перше число.., не відновлено доступ до сайту обласної ради, тому ми не можемо мати жодного доступу до сайту обласної ради."

Утім, хоча сайт облради не оновлюється, скандальні рішення першого сесійного засідання четвертої сесії Закарпатської облради за раніше діючим посиланням наразі відсутні.

Натомість три кабінети Закарпатської обласної ради, які були опечатані поліцією увечері 28 жовтня, відкрили 1 листопада. Там працюють у звичному режимі. Про це Суспільному повідомила речниця Нацполіції Закарпаття Ганна Дан.

В один з цих кабінетів представники 5 фракцій облради - "ОПЗЖ", "Рідне Закарпаття", "Команда Андрія Балоги", "Європейська Солідарність", "Батьківщина" принесли для реєстрації документи. Подавав їх Володимир Чубірко від "Рідного Закарпаття", якого 28 жовтня на сесії депутати обрали головуючим.

"Попередньо після сесії зразу ми здали поіменне голосування, яке мало бути оприлюднене. Наступного дня ми здали всі рішення, які були проголосовані, рішення комісії по регламенту та додатки до цих рішень. Ми здали юристу, який, відповідно, дав розпорядження оприлюднити на сайт. Воно все з’явилося на сайті і якимось дивним чином через день – ввечері зникло. Користуючись тим, що сьогодні перший робочий день після вихідних, ми заново здали все поіменне голосування, всі рішення, які ми прийняли, здали всі додатки до них. Окремо ми віддали це заступнику. Це єдиний керівник, який має нині повноваження в обласній раді", – розповів Володимир Чубірко.

Тобто, є підстави вважати, що прибічники Тищенка-Петрова таки відновили доступ до сайту, однак не афішують це, аби запобігти оприлюдненню невигідних для них рішень сесії від 28 жовтня. Запобігти цьому в інший, законний спосіб, вони не можуть - визнати незаконним перше сесійне засідання 4-ї сесії Закарпатської облради може тільки суд. Власне, О.Петров у розмові з журналісткою "Суспільного" сам підтвердив, що звернувся з цього приводу до суду.

Наступне засідання сесії облради, за рішенням О.Петрова, має відбутися 25 листопада. Депутати ж, із обраним головуючим на сесії 28 жовтня В.Чубірком, вирішили провести засідання 4 листопада.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!