Кому не видаватимуть е-лікарняний: роз’яснення Пенсійного фонду

27.08.2021 20:12 134 0

У Пенсійному фонді України закликали перевірити інформацію в реєстрі застрахованих осіб фонду, оскільки через можливі помилки або відсутність даних неможливо буде отримати електронний листок непрацездатності.

Як пише Укрінформ про це сказав заступник голови правління Пенсійного фонду України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Малецький у відео, оприлюдненому на сторінці ПФУ в Фейсбуці.

“З червня місяця в Україні почали видавати електронні листки непрацездатності. На сьогоднішній момент у нас до 1 вересня паралельно з паперовими листками непрацездатності є електронні листки. Разом з тим, якщо якийсь заклад охорони здоров’я уже розпочав видавати електронні листки непрацездатності, то вони в подальшому будуть видавати тільки їх”, – зауважив Малецький.

Він пояснив, що процес видачі лікарняних заснований на інформаційній взаємодії декількох інформаційних ресурсів, а саме – інформаційних ресурсів Пенсійного фонду України, закладів охорони здоров’я і електронної системи охорони здоров’я.

“Те, що стосується реєстру застрахованих осіб систем Пенсійного фонду України, то інформація, яка в ньому є, базується на звітах страхувальників. Тому дуже важливим є наявність інформації про трудові відносини між застрахованою особою людиною та її роботодавцем або страхувальником. Відповідно, якщо в нас з якихось причин помилка у звіті, несвоєчасно подана інформація або цієї інформації немає, то електронний листок непрацездатності виданий не буде. Відповідно до цього, будь ласка, зі своїми страхувальниками перевіряйте цю інформацію. Є кабінет електронних послуг Пенсійного фонду України, перевіряйте”, – сказав посадовець.

Він наголосив, що аби одержати електронний листок непрацезданості не треба знати повну назву підприємства, де працює особа, і код ЄДРПОУ.
За його словами, згадана вище інформація про підприємство формується автоматично за даними реєстру.

“Ще раз наголошую, що власне одержання електронного листка непрацезданості дуже сильно залежить і від того, яка наявна інформація в реєстрі. Тому зайдіть на портал електронних послуг Пенсійного фонду України та перевірте наявну про вас інформацію”, – наголосив Малевський.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!