ГУР показало унікальні кадри евакуації українців з Афганістану

02.09.2021 21:10 31 0

Головне управління розвідки Міноборони України оприлюднило унікальні кадри, як українські спецпризначенці проводили евакуаційну місію в Кабулі. Про це інформує прес-служба ГУР.

Як розповіли у відомстві, серед евакуйованих були громадяни України, громадяни інших держав, в тому числі представники ООН, члени правозахисних організацій, співробітники іноземних ЗМІ, зокрема видань Global Mail, USA Today, Washington Post, Stars and Stripes, а також люди, що співпрацювали із силами коаліції.

Україні вдалося евакуювати понад 700 осіб, що дозволило їй посісти 8 місце за кількістю евакуйованих осіб серед європейських країн. І це попри те, що Україна не мала свого миротворчого контингенту в Афганістані.

Для того, щоб забрати людей, спецпризначенці ГУР пішки виходили за межі захищеного периметра аеропорту. На таке ризиковане рішення не наважився ніхто, бо зону за територією аеропорту вже контролювали таліби. Проте саме такий мужній вчинок наших військових дозволив швидко знайти та евакуювати людей, які самостійно не могли дістатися до аеропорту.

Своєю чергою, українські пілоти також ризикували життям, адже працювали в складних умовах та у постійній загрозі обстрілу під час вильоту.

Нагадаємо, раніше співробітник ГУР, який брав участь в евакуаційній операції в Афганістані, розповів, що українці були єдиними, хто виходив за межі аеропорту і забирав людей з самого Кабула. Щодня вони виходили до міста по три-чотири рази і евакуювали від 15 до 29 людей за раз. У ГУР заявили, що це дозволило українським військовим знайти і забрати максимально можливу кількість людей, які хотіли евакуюватися.

Теги: новини

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!