Заробітчани можуть бути позбавлені права на в'їзд до Євросоюзу

28.03.2021 16:51 112 0

В основному це стосується наших співгромадян, які працюють в країнах ЄС нелегально.

Багато українців відправляються в Європу за туристичними візами і потім влаштовуються там на роботу. На жаль, ці люди щодня ризикують бути викритими і виселеними з території ЄС. Крім того, у багатьох випадках доведеться заплатити штраф за нелегальну роботу і причому чималий.

В яких випадках заробітчани ризикують потрапити під санкції Євросоюзу, і які санкції передбачені:

Якщо буде виявлено, що людина в’їхала в країну не за трудовою візою і працює нелегально, її тут же можуть видворити з території ЄС. У деяких випадках, щоправда, може обійтися штрафом. Однак розміри штрафу можуть обчислюватися в кілька тисяч євро. Тому ще незрозуміло, що гірше: екстрадиція чи штраф.

Заробітчанина можуть видворити, якщо виявиться, що у нього немає медичної страховки.

Приводом для санкцій може стати відсутність реєстрації в органах внутрішніх справ країни, на території якої знаходиться заробітчанин.

Несплата штрафів за дрібні порушення правил дорожнього руху також можуть стати приводом до екстрадиції.

Порушення правил перетину кордону між країнами-членами ЄС – ще один привід для видворення.

Які переваги легального працевлаштування за кордоном

При цьому, працюючи на території Польщі або інших країн Євросоюзу легально, заробітчанин, поряд із громадянами цих країн, зобов’язаний платити податки в казну і пенсійні фонди країн, в яких він працює. Звичайно, він позбавляється частини заробітку. Зате при цьому він може працювати, не побоюючись, що його в будь-яку хвилину можуть викрити в порушенні закону і видворити додому.

До того ж, якщо в України є спецугода з країною, де трудиться заробітчанин (а такі угоди є з багатьма країнами ЄС), то йому зарахують легальні відрахування в чужій країні, наприклад, при виході на пенсію. І він зможе отримувати частину пенсії з-за кордону. При цьому, якщо він попрацював за кордоном чимало, то, відповідно, чимала частина його пенсії буде надходити звідти. Причому вона може виявитися набагато вища за українську.

Тому в будь-якому випадку слід прагнути до офіційного працевлаштування за кордоном. Це надійно і, до того ж, вигідно для самих заробітчан.

 

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!