З 21 жовтня в Україні перевірятимуть СOVID-сертифікати

18.10.2021 14:08 1248 0

У патрульній поліції повідомили, що в Україні розробили програмне забезпечення на планшети поліцейських для перевірки цифрових СOVID-сертифікатів в "Дії" та паперових варіантів. Документ скануватимуть за QR-кодом.

Перевіряти вірогідність сертифікатів про вакцинацію громадян почнуть з 21 жовтня. Відповідні повноваження мають: працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також патрульна поліція.

У поліції уточнюють, що у паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити - інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я.

Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей - у громадському транспорті, закладах харчування, ринках, торговельних майданчиках.

За виготовлення і збут підробленої документації правопорушникам може загрожувати покарання - від штрафу у 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі. А за використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання - від штрафу на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до 2-х років. 

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!