В Ужгороді депутати корупційно "віджали" землі колишнього "Ужгородприладу", прокуратура відкрила провадження

09.09.2021 15:52 352 0

Кілька гектарів землі, які могли піти для будівництва садочка зі школою, поліклініки, гуртожитків для родин учасників бойових дій та на аукціон, перейшли в приватні руки 5 фірм, пов'язаних з родиною міського голови.

Йдеться про рейдерське заволодіння 6,5 гектарів землі, які перебували в користуванні заводу «Модуль М» (колишній - "Ужгородприлад") по вул. Бобяка в Ужгороді, який розташований на березі річки Уж, неподалік гіпермаркету «Епіцентр» та Боздоського парку.

Про це повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор

Очевидно, корупційну схему реалізували через "фірми-прокладки", пов'язані з міським головою Б. Андріївим та завдяки лобіюванню депутатів з оточення Валерія Пересоляка, щодо якого РНБО запровадило персональні санкції 2 квітня.

Дане питання виносилось на розгляд ужгородських депутатів близько десяти раз, попередня спроба "дерибану" на скандальній сесії 30 березня була заблокована через арешт землі в межах корупційної справи. Однак через слідчого суддю Ужгородського міськрайсуду Т. Дематрадзе надалі арешт був поспішно знятий.

Так, вчора, 7 вересня, на сесії Ужгородської міськради був розглянутий проєкт №431 та прийнято рішення про затвердження проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передано в оренду ПП «Ротор», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К-1», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К-2», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К-3» земельні ділянки для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

За таке рішення проголосували 32 депутати, проти були лише двоє – Олександр Волосянський та Валентин Штефаньо. Відтак більшістю свого складу проголосували як провладні фракції "Слуга народу" та "Рідне Закарпаття", "ОПЗЖ" так і "опозиційні" "Європейська солідарність" та "Батьківщина".

Не зважили депутати й на зауваження на сесії колишнього директора заводу "Модуль М" Йожефа Горвата, який пропонував зняти питання на довивчення і вивільнену територію відати під садочок та поліклініку, яких гостро не вистачає ужгородцям в "Новому районі".

Таким чином, понад 6 га землі, від якої відмовився завод, перейшли не в запас міста для потреб громади, а 5-ти фірмам- "піджакам" для "обслуговування їх приміщень". Насправді ж в цих приватних фірм у власності перебуває всього по кілька квадратних метрів сумнівно придбаного у заводу майна, однак землю для його "обслуговування" міська рада передала в сотні разів більше, вочевидь обійшовши аукціон.

Так, для прикладу, за відомостями прокуратури, ТзОВ «Інвестгруп К» має на праві власності лише одне нежитлове приміщення площею 54,3 кв.м, придбане в заводу, однак просило (і як наслідок отримало) в міськради земельну ділянку для його обслуговування площею 22 700 кв.м, що у 418 разів більше площі їх нерухомості.

Окрім того, як з'ясувалось фірми, яким міськрада передала ці земельні ділянки на загальну площу 6,5 га не є промисловими підприємствами і не стоять в черговості на освоєння даної території, як цього вимагає генплан та земельне законодавство.

З огляду на це Ужгородська окружна прокуратура відкрила ще одна кримінальне провадження за ст. 364 Кримінального кодексу щодо службових осіб Ужгородської міської ради. Оскільки очевидно, що посадовці надали неправомірну вигоду цим юридичним особам у формі позачергового освоєння даної території.

Ці ж депутати Ужгорода потрапляли в скандал із дерибаном земель загального користування на "березневій" сесії міськради, внаслідок чого були незаконно надані дозволи на відведення в приватні руки зелені зони в Боздоському парку, на березі Ужа та "Кірпічці", - інформує Закарпаття онлайн.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!