В Україні значно подорожчає бензин

28.05.2021 17:57 284 0

Білоруська нафтова компанія не підтвердила поставки бензину А-95 для компаній з України на червень 2021 року. Детальніше про ситуацію написав портал enkorr, посилаючись на власників контрактів.

За словами інсайдера, 28 травня в БНК заявили, що поставок марки А-95 не буде, в той же час А-92 відправлять в повному обсязі. Як зазначило інше джерело, з’явилася інформація про те, що Мозирський нафтопереробний завод залило бензином унаслідок аварії, проте переговори з цього питання тривають.

“Ми розуміємо, що ремонт, що обсяги можуть бути урізані, але щоб взагалі закрити відвантаження і повідомити про це за три дні до кінця місяця — це неприпустимо з будь-якої точки зору. У наступному році з ними просто ніхто не підпишеться”, — цитує enkorr.

Консалтингова група “А-95” передбачає, що через зупинку поставок білоруського бензину А-95 споживачам загрожує дефіцит, адже вони забезпечують в Україні майже 50% ринку цієї марки. Брак палива може частково покрити Литва, проте місцевий завод може дати не більше 10-15 тисяч тонн.

Директор групи “А-95” Сергій Куюн вважає зупинку поставок бензину в Україну гіршим рішенням із боку Білорусі, враховуючи напружену політичну ситуацію. Він звернув увагу, що це вже третій тривожний сигнал із боку білорусів за цю весну.

“Я так розумію, консультації ще тривають. Але завдання стоїть нестандартне — знайти 50 тис. “п’ятого”. Без моря не обійтися, а я навіть не пам’ятаю, коли востаннє ця марка приходила морем”, — написав Куюн у Facebook.

Раніше Сергій Куюн припустив, що Лукашенко не зупинить постачання нафтопродуктів в Україну навіть через санкції. Він зазначив, що Україна дає основний прибуток нафтопереробної галузі Білорусь — однієї з ключових для країни.

26 травня НКРЕКП заборонила імпорт електроенергії з Білорусі та Росії до жовтня 2021 року. Комісія впевнена, що такі заходи забезпечать безпеку поставок енергії та України.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!