В Україні вперше провели трансплантацію легень і пересадку серця дитині

23.09.2021 14:07 720 0

У Львові медики за один день виконали дві унікальні для Україні операції: від померлого внаслідок інсульту 54-річного чоловіка 13-річному хлопчику було пересаджено серце, а легені отримав хворий 56-річний львів'янин. Згоду на трансплантацію дала дружина померлого.

Операцію з пересадки серця зробили юнаку, який хворів від липня і останній місяць вже знаходився в реанімації. Як зазначив генеральний директор Клінічної лікарні швидкої допомоги Львова Олег Самчук, «стан хлопця був критичним і рахунок йшов на дні». Орган йому пересаджував Борис Тодуров з Гаврилом Ковтуном та лікуючим лікарем дитини Віталієм Петровим.

Трансплантацію легень 56-річному чоловіку, який понад десять років мав хронічну хворобу легень, а останні чотири — майже не виходив з квартири через киснезалежність, і без нових легень він прожив би не більше кількох місяців, проводили українські кардіохірурги Ігор Гуменний, Роман Домашич та торакальний хірург Юрій Король з допомогою колег із Польщі.

Окрім серця і легень, від донора було пересаджено печінку та нирки. Також було вилучено рогівку, яку планують трансплантувати в четвер.

«Трансплантація легень і трансплантація серця дітям відтепер можлива і в нашій країні. Це ще один величезний крок на шляху до трансплантаційної незалежності. Наші громадяни тепер не мусять їхати на таке лікування за кордон, це вже доступно в Україні. Тепер потрібно зробити так, щоб цих операцій були сотні в рік і кожен українець, який потребує донорського органу, його отримав», — підсумував Самчук.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!