В Україні податок на купівлю землі складе 6,5%

30.06.2021 10:56 95 0

В Україні з 1 липня сторони угоди із купівлі земельної ділянки повинні будуть сплатити 5% податку на доходи фізосіб і 1,5% військового збору від зазначеної в договорі вартості ділянки. Про це повідомляє Мін'юст в середу, 30 червня.

"Після зняття так званого мораторію на відчуження ділянок сільськогосподарського призначення при посвідченні договору про відчуження такої земельної ділянки необхідно буде оплатити: податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу; військовий збір в розмірі 1,5%, причому ще до моменту нотаріального посвідчення договору відчуження земельної ділянки", - сказано в повідомленні.

Базовою розрахунковою величиною для оподаткування буде зазначена в договорі купівлі-продажу ціна, яка не може бути нижчою від оціночної вартості землі, розрахованої уповноваженим органом.

Водночас алгоритм оподаткування земельних операцій передбачає і низку пільг. Зокрема, від оподаткування звільняються власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних паїв, які були отримані в порядку безоплатної передачі.

Крім того, пільгами за певних умов і тільки раз на рік можуть скористатися також особи, які отримали такі ділянки в процесі приватизації.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!