В Україні податкова розпочала масштабну перевірку зарплат

15.07.2021 11:03 225 0

В Україні стартувала кампанія з перевірки роботодавців щодо офіційного працевлаштування співробітників і білих зарплат. У результаті всього за один тиждень кількість нових оформлень на роботу злетіла на 198%.

Як повідомляють у Міністерстві економіки, за останній тиждень з’явилося 23 тис. нових офіційно влаштованих українців. Для порівняння, минулого місяця в середньому за тиждень оформляли 11,6 тис. осіб. Таке зростання відбулося на тлі спільних рейдів із боку Державної інспекції праці та Державної податкової служби.

Так, починаючи з 1 липня інспектори почали ходити по підприємствах у пошуках тих, хто працює без оформлення або отримує зарплати в конвертах. Згідно із законом інспектору не потрібно попереджати роботодавця. Крім того, він має право ознайомитися зі штатним розкладом, розмовляти з усіма співробітниками, які перебувають на робочих місцях.

Якщо виявиться, що хтось оформлений на договір підряду або взагалі працює без оформлення, роботодавець отримає штраф на 60 тис. грн. Також покарання загрожує і тим, хто платить частину зарплати в конверті. За систематичні порушення можуть оштрафувати на 180 тис. грн.

Зазначимо, в Україні тіньовий ринок праці за різними оцінками становить близько 8 млн осіб. За даними Держстату, всього офіційно працює 15,5 млн осіб, а платять внески до Пенсійного фонду трохи більше ніж 10 млн. Всього ж у працездатному віці – близько 26 млн українців. Величезний рівень тіньового заробітку підтверджується і перевірками фіскалів. Наприклад, до карантину під час кожного другого візиту до роботодавця (46%) виявляли порушення.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!