В автівці іноземця на корндоні на Закарпатті знайшли 13 стародруків

08.06.2021 09:49 145 0

Сьогодні вночі прикордонники Чопського загону спільно зі співробітниками митниці завадили спробі незаконного вивезення за кордон партії книг, які, можливо, становлять культурну цінність.

Їх знайшли під час огляду легкового автомобіля «Volkswagen», яким через пункт пропуску «Малий Березний» на виїзд з України їхав 50-річний громадянин Словаччини. 

Серед інших предметів у салоні автомобіля знайшли 13 друкованих виробів  початку ХХ століття.  Це книги на релігійну тематику та твори іноземних авторів, видані в Україні та за кордоном.

Як уточнили у пресслужбі Закарпатської митниці, серед видань: «Восточний обрядь во Вселенской церкви», видане в Парижі у 1930 році; «Римско-Католическая Церковь» (Берлін, 1926 р); «А.С.Пушкин. Полное собрание сочинений в шести томах» (Москва, 1936 р); «Сочиненія В.А. Жуковского во двухь томахь» (Москва, 1902 р); «Избрания сочинения В.Г.Бьлинского» (Санкт-Петербург, 1907 р); «VАЛТИРЬ» (КІЄВЬ, 514 стор); та «ПСАЛТИРЬ» (508 стор) невідомого видавництва.

Як пояснив словак, стородруки придбав через інтернет за 1400 грн та віз додому для власних потреб. Однак будь-яких дозвільних документів у нього на момент перетину кордону не було. А згідно вітчизняного законодавства свідоцтва не потребують твори друку, видані після 1945 року.

Тож, іноземець порушив порядок проходження митного контролю в спрощеній зоні, не заявивши точні відомості про переміщувані ним предмети, які підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та є обмеженими до переміщення через кордон.

Відносно гр.Словаччини складено протокол про порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу України. Вартість вилучених стародруків визначить експерт, а також з’ясує, чи представляють вони історико-культурну цінніс.

Джерело: пресслужбі Чопського прикордонного загону

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!