Ужгородська прокуратура інкримінувала адвокату тяжкий злочин на підставі візуального "діагнозу", зробленого поліцейським

24.11.2021 11:25 211 0

Ужгородська окружна прокуратура внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про злочин, начебто скоєний відомим адвокатом з Ужгорода Романом Бухтояровим. Останньому інкриміновано ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України – "Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів".

Відповідно до тексту вказаного внесення в ЄРДР, його зроблено на підставі рапорта слідчого слідчого відділу Ужгородського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області В.Куруца. Останній констатував, що "22.10.21 адвокат Бухтояров Р.О. прибув для проведення процесуальних дій без ознак захворювання. В зв'язку з цим виникли сумніви в справжності наданої ним довідки" про те, що він перебуває на лікарняному в зв'язку з хворобою.

Інших, більш вагомих підстав для інкримінування адвокатові тяжкого злочину, у поліції та прокуратури Ужгорода не знайшлося.

Більше того, відповідно до Кримінального кодексу України, Р.Бухтояров не підпадає під визначення службової особи і за родом занять не може бути дотичним до видачі медичних документів.

Ситуація стає більш зрозумілою, коли розглядати її в контексті реальних подій. Як з'ясувало Закарпаття онлайн, Р.Бухтояров, який справді перебував на лікарняному, що підтверджується всіма необхідними документами, в екстреному порядку прибув на місце "слідчих дій", де "слідчий з прокурором, заручившись оперативними працівниками та працівниками патрульної поліції в загальній кількості близько 35 чоловік, у вечірній час, близько 20-ї години, в центрі міста" заблокували у автомобілі його "підзахисного з малолітньою дитиною і намагалися вручити обвинувальний акт з якимись дисками". До слова, жодних перешкод щодо отримання обвинувального акту його підзахисним Р.Бухтояров не чинив і після проведення всіх необхідних процедур «відвіз підзахисного з його дитиною додому».

Цю ситуацію адвокат описав у своєму Фейсбуку.

Потреба "запресувати" Р.Бухтоярова виникла в зв'язку з його професійними діями по захисту активіста Євгена Рахімова – однієї з ключових осіб, поряд з Романом Богуславським, у кримінальному провадженні, відкритому щодо однієї з найодіозніших осіб обласного центру Закарпаття – Івана Волошина.

І.Волошин, знятий з міжнародного розшуку за сприяння свого кума, прокурора Андрія Малинича та очільника Закарпатської обласної прокуратури Дмитра Казака, намагається помститися та переламати на свою користь кримінальну справу щодо вчиненої ним на території історичної пам'ятки «Корона» стрілянини шляхом висунення постраждалим обвинувачень у неправдивому повідомленні про замінування будівель Ужгородської міської ради та кафе «Апріорі» в 2015 році.

Те, що йдеться про невипадковість таких дій і фабрикування справи в інтересах І.Волошина, свідчить і підбір виконавців замовлення – як і у випадку Є.Рахімова, справою Р.Бухтоярова займаються слідчий слідчого відділу Ужгородського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області Микола Крайнюк та процесуальний керівник від Ужгородської окружної прокуратури Олександр Продан. За плечима останнього виразно проявляється постать заступника керівника УОП Іллі Старова. А за тим – особа вже вказаного кума І.Волошина, і за сумісництвом – очільника відділу представництва інтересів держави в суді Закарпатської обласної прокуратури А.Малинича.

Окрім психологічного пресингу, таке інкримінування адвокату Р.Бухтоярову тяжкого злочину за надуманим приводом створює для поліції та прокуратури Ужгорода нові додаткові можливості. Адже передбачає проведення щодо нього негласних розшукових слідчих дій, обшуків, негласного збору інформації з телефонів та  іншої техніки.

Судячи з цього, як і передбачали, у поліції та прокуратури вочевидь хибить добутих законним шляхом доказів у вказаних справах, а тому, аби хоча б якось врятувати ситуацію та свій імідж, «правоохоронці» вдаються до вочевидь незаконних дій.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!