Уже не три, а п’ять-шість: у Кабміні більшає кандидатів "на виліт"

09.09.2021 12:28 127 0

Покинути уряд Дениса Шмигаля можуть уже щонайменше п’ять міністрів: окрім Олега Уруського, Андрія Тарана і Марини Лазебної, це Олександр Ткаченко, а також Олексій Чернишов, який обіймає посаду міністра розвитку громад і територій. 

Джерело: стаття "Української правди" під заголовком "По одному на вихід. Нові відставки в Кабміні й Офісі Зеленського"

За даними УП в президентській команді, Олексій Чернишов зараз є безпосереднім "менеджером кампанії з розділення влади в Києві" між мером столиці й головою КМДА і головним кандидатом на посаду голови Київської міської держадміністрації після цього. 

Не дарма Верховна Рада терміново повернулася до розгляду нового закону про столицю, яким у київського міського голови хочуть забрати левову частку впливу. 

Окрім того, претендентами "на виліт" є міністр культури Олександр Ткаченко та міністр юстиції Денис Малюська

Проте відставка останнього, за даними УП, малоймовірна: хоча голова Мін’юсту дратує керівника Офісу президента Андрія Єрмака, сам президент Володимир Зеленський симпатизує Малюсьці.

А от місце Ткаченка Єрмак волів би віддати нинішньому держсекретарю Мінкульту Ростиславу Карандєєву. 

Ще раніше УП писала про те, що у владній команді шукають заміну трьом міністрам: віцепрем’єр-міністру стратегічної промисловості Олегу Уруському, міністру оборони Андрію Тарану та міністерці соцполітики Марині Лазебній.

На місце Тарана, яким невдоволені у профільному комітеті, можуть висунути депутатку від "Слуги народу" Ірину Верещук, гендиректора "Укроборонпрому" Юрія Гусєва та віцепрем’єра Олександра Рєзнікова. 

Лазебна ж може поплатитися кріслом за незговірливість і конфлікт із головою профільного комітету парламенту Галиною Третяковою, близькою до Єрмака, та відповідальною за "соціалку" в Офісі президента Юлією Соколовською. 

У фракції "Слуга народу" зізнаються, що не знають чітко, скількох міністрів будуть міняти і коли саме. Ключова проблема – в альтернативі, кого призначати на місце звільнених. 

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!