Україна не може евакуювати громадян з Кабула

20.08.2021 17:50 201 0

Український літак відправили в Афганістан 18 серпня, але він поки не може приземлитися в Кабулі.

Україна ніяк не може організувати евакуацію громадян з Афганістану. Про складну ситуацію в аеропорту Кабула в п'ятницю. 20 серпня, розповів глава МЗС Дмитро Кулеба в інтерв'ю Радіо Свобода.

"Якщо чесно, то (рейс, - ред.) вже кілька разів переносили. Я не буду коментувати, де і який літак зараз знаходиться, з міркувань безпеки. Тому що ситуація в Кабулі дуже непроста. І є сили, які не зацікавлені в тому, щоб Україна успішно здійснювала евакуацію. У мене сидять люди, які займаються вирішенням цього мільйона проблем для того, щоб літак злетів. Тому коли він злетить і залишить афганський повітряний простір, ми із задоволенням про це повідомимо", - сказав Кулеба.

За його словами, дипломати стикаються з труднощами, але пріоритетом залишається евакуація громадян України.

Раніше в МЗС повідомили, що цим рейсом планують евакуювати понад 150 громадян.

18 серпня був відправлений літак для евакуації, але він так і не отримав дозвіл на приземлення в Кабулі і перебував в Омані. При цьому в аеропорту Кабула вже знаходиться український літак, який не може полетіти.

Сьогодні з'явилася інформація, що "Талібан" блокував афганським громадянам доступ в аеропорт Кабула. При цьому на території аеропорту вже перебувають близько шести тисяч осіб.

Теги: новини

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!