Угорець через КПП "Лужанка" намагався вивезти з України старовинне видання сторічної давнини

03.06.2021 10:11 66 0

На митному посту «Лужанка» закарпатські митники не дозволили угорцю незаконно перемістити через українсько-угорський кордон старовинне видання сторічної давнини.

Повертаючись з України в Угорщину пішки, іноземець для проходження митно-прикордонного контролю обрав спрощену смугу «зелений коридор». Але інспектори вирішили перевірити вміст валізи громадянина Угорщини, в якій виявилася старовинна книга, видана у 1922 році. Стародрук під назвою «SZENTEK ELETE» видавництва «SZENT-ISTVAN-TARSULAT KIADASA BUDAPEST» на 272 стор. Згідно вітчизняного законодавства свідоцтва не потребують твори друку, видані після 1945 року.

Як пояснив угорець, старовинну книгу переміщував для власних потреб, однак будь-яких дозвільних документів у нього не було.

Відтак, іноземець порушив порядок проходження митного контролю в спрощеній зоні, не заявивши точні відомості про переміщувані ним предмети, які підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та є обмеженими до переміщення через кордон.

Відносно громадянина Угорщини складено протокол про порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу України. Вартість вилученого стародруку визначить експерт, а також з’ясує, чи представляє історико-культурну цінність.

Джерело: Пресслужба Закарпатської митниці Держмитслужби

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!