У Туреччині спалахнули протести через вихід зі Стамбульскої конвенції, яка захищає права жінок

21.03.2021 15:00 87 0

Рада Європи назвала рішення турецького уряду "величезним кроком назад".
 

Туреччина вийшла з європейської конвенції про захист прав жінок. У партії президента Реджепа Тайїпа Ердогана заявили, що положення документа суперечать традиційним цінностям.

Про це 20 березня повідомляється у випуску ТСН. 19:30.

Зауважимо, що 10 років тому Туреччина стала першою країною у світі, яка ратифікувала цю конвенцію. Договір, який охоплює 34 європейські країни, вказує, що жінки та чоловіки мають рівні права і держава не має допускати гендерного насильства стосовно жінок.

Нині ж турецька влада угледіла в документі пропаганду ЛГБТ-спільноти та заохочення розлучень, що, на переконання однопартійців президента Ердогана, загрожує турецьким родинам. А в тамтешньому Міністерстві з питань сім’ї переконують, що закони країни і без міжнародних конвенцій захищають права жінок.

З цим не згодні турецькі правозахисники, які наводять статистику – лише від початку цього року в Туреччині від домашнього насильства загинули 77 жінок і кількість злочинів на гендерному ґрунті зростає з року в рік. У Стамбулі та Анкарі сотні жінок влаштували протест проти виходу з конвенції.

"Насильства проти жінок стане ще більше. Цей документ хоч трохи, але захищав нас. Є безліч історій турецьких жінок, яких принижують, б’ють, ґвалтують та убивають просто вдома. Коли вони йдуть в поліцію, їм кажуть: не страшно - це ж твій чоловік, помирися з ним, пробач заради дітей. Це ті цінності, які хоче захищати Ердоган", - висловилася правозахисниця Айфер Моргік.

Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич заявила, що рішення турецької влади є "величезним кроком назад" від зусиль щодо захисту жінок та дівчат від насилля, яке "ставить під загрозу захист жінок в Туреччині, по всій Європі і за її межами". 

Теги: 2021 новини

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!