У МВС Польщі прокоментували смерть українця

04.09.2021 16:43 282 0

Винних потрібно суворо карати, але не можна вдаватися до колективної відповідальності, зазначив Мацей Вонсік.

Віце-міністр Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі Мацей Вонсік підкреслив важливість розслідування смерті 25-річного українця Дмитра Никифоренка в витверезнику в Вроцлаві після затримання поліцією. Про це напередодні повідомило Польське радіо.

Вонсік був гостем порталу Wirtualna Polska, де його запитали про реакцію відомства на те, що після затримання поліцією і в результаті дій поліцейських у Вроцлаві помер 25-річний громадянин України, а в Любіні - 34-річний поляк.

"Уже є реакція. В Любіні почалося прокурорське слідство, і я переконаний, що воно допоможе з'ясувати цю справу. Там є різні свідчення. Якщо говорити про ситуацію з витверезника, то частина поліцейських вже покарані", - сказав віце-міністр.

Вонсік наголосив, що "винних потрібно суворо карати, але з іншого боку, не можна вдаватися до колективної відповідальності". За його словами, важливо, щоб ці "всі справи були з'ясовані".

У свою чергу подробиці останніх годин життя Дмитра Никифоренка розповіла його Сузанна Водолівова в інтерв'ю виданню Телеграф.

"Спочатку нам сказали, що у нього зупинилося серце. Потім, що його довелося зв'язати, тому що він бушував. Але пізніше до мене додзвонився журналіст польського ЗМІ, який бачив запис з витверезника... Він розповів, що Діму мучили, катували і били. Я як подумаю, в яких муках він помирав... Вони тримали його, бризкали з газового балончика ... він благав, щоб його не били. Те, що він вкусив поліцейського, - це правда. Але вкусив коли? Вони всі сиділи на ньому і душили, і він укусив, щоб хоч якось вирватися. Він боровся до останнього, щоб його відпустили", - розповіла дівчина.

Молоді люди познайомилися в Польщі, де обидва перебували на заробітках. Дмитро Никифоренко працював на будівництві близько двох років і чекав карту поляка. Вони планували з Сузанною одружитися і залишитися в Польщі.

Також дівчина спростувала інформацію польських поліцейських про те, що Дмитро був наркоманом і алкоголіком.

"Він все життя займався спортом, взагалі не пив. Але в той вечір погодився посидіти з хлопцями в кінці зміни, оскільки тільки почав працювати в цьому місці і не хотів бути "білою вороною". Вони влаштували барбекю, смажили сосиски, трошки випили. Але ми були весь час на зв'язку, Діма не був агресивний і збирався додому спати. Востаннє, коли ми говорили, він був на зупинці, але зв'язок перервався і телефон більше не відповідав", - розповіла Водолівова.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!