У ДБР кажуть, що знайшли "цінних свідків" у справі щодо Лероса

15.09.2021 15:39 295 0

Державне бюро розслідувань стверджує, що знайшло "цінних свідків" у справі за підозрою позафракційного нардепа Гео Лероса у готуванні до завідомо неправдивого показання свідка чи потерпілого для надання слідчим органам.

Джерело: ДБР

"Слідство встановило цінних свідків, розголошення відомостей про яких на цей час може зашкодити досудовому розслідуванню. Але інформація, якою вони володіють, має важливе значення для встановлення усіх обставин кримінального правопорушення.

До ДБР надходить інформація про можливе вчинення кримінальних правопорушень публічними особами, пов’язаними з цим фактом та іншими злочинами".

Начальник відділу ГСУ ДБР Максим Зінорук повідомив, що 14 вересня 2021 року генеральний прокурор відкрив кримінальне провадження щодо можливого вчинення злочину народним депутатом.

15 вересня Офіс генерального прокурора доручив слідчим Головного слідчого управління ДБР здійснювати досудове розслідування.

Підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стала публікація на одному з telegram-каналів. У повідомленні містилось відео, де особа, схожа на народного депутата України Гео Лероса, підшукує співучасників для імітації нападу на себе. За це він нібито забажав у невстановленого співрозмовника гроші.

Метою імітації могло бути створення у суспільстві ілюзії погроз на його адресу нібито за політичну діяльність, але головною ціллю могла бути дискредитація органів державної влади, заявляютьь у ДБР.

Попередня кваліфікація кримінального правопорушення - готування до злочину (ч. 1 ст. 14 КК України) та введення в оману суду або іншого уповноваженого органу (ч. 2 ст. 384 КК України), але у результаті проведення слідчих дій та у разі наявності інших підстав кваліфікація може бути змінена, зазначив Зінорук.

Він заявив, що наразі проводяться першочергові слідчі та процесуальні дії. Планується призначення відповідних експертиз з метою підтвердження або спростування наявності монтажу на відео, ідентифікації зображеної особи, а також дослідження змісту розмови.

Заплановані допити свідків, яким можуть бути відомі обставини вказаного кримінального провадження.

Сам Лерос вже прокоментував емоційно це повідомлення на своїй Facebook-сторінці.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!