Топ-посадовці Закарпаття, «король» контрабанди, журналіст та кримінальний авторитет зі Львова, або чому про масштабну схему контрабанди розповіли не все?

10.03.2021 23:23 6985 1

«Помста» за неподілену контрабанду, «розкол» у Закарпатській обласній раді та схеми, у яких замішані кримінальні авторитети всеукраїнського рівня – усе це об’єднує нещодавнє затримання рекордної для Закарпаття партії контрабандного тютюну.

 

У п’ятницю, 5 березня на митному пості «Тиса-Захонь» угорці вилучили 994 950 блоків сигaрет. Прикордонники з української сторони напаковану дощенту автівку пропустили, тоді як їх угорські колеги викрили водія-українця, який відмовився перегнaти вaнтaжівку нa рентген. В офіційному повідомленні угорської прокурaтури заявили: тaкa пaртія контрaбaнди зaвдaлa збитків нa 1,5 мільярди форинтів.

Заступник головного прокурора Угорщини Норберт Ревез вже повідомив, що українського водія арештують за злочин пов'язаний із бюджетним шахрайством.

Попри заявлену «рекордність» та гучний резонанс у ЗМІ, масштаб справи із українськими цигарками висвітлений лише на чверть. Чому ? – розповімо далі у матеріалі

Як стало відомо з достовірних джерел, наразі на митному пості «Тиса-Захонь» перебуває ще 3 таких самих нашпигованих дощенту вантажівок. Мова йде про майже 5 мільйонів євро – і це лише по закупівельним цінам. Поки три з чотирьох вантажівок перебувають «в тіні» на митному терміналі. Так звані «слімки» виготовленні на Львівській фабриці, а сам «товар» належить «королю» Закарпатської контрабанди Пересоляку та  ділку з Мукачева Кукобі – їм належать по одній з чотирьох напакованих вантажівок

У справі наймасштабнішої партії контрабандних цигарок замішаний й одіозний кримінальний авторитет зі Львова Володимир Дідух на прізвисько «Вова Морда». Йому належать решта 2 вантажівки із контрабандним тютюном, які наразі перебувають у «тіні» по той бік кордону.

Налагоджені схеми, випробувані не одним роком, викрилися через конфлікт із новопризначеним очільником Закарпатської митниці Михайла Товта та Валерія Пересоляка. Останній прагнув «підм’яти» під себе головного митника області, додаючи градусу критичними публікаціями на Telegram-каналі Віталія Глаголи – свого «ручного журналіста».

Дивним є той факт, що очільник митниці Михайло Товт є людиною Василя Петьовки, а Віталій Глагола є депутатом Ужгородської міськради від партії «Рідне Закарпаття», співголовою якої є той самий нардеп Василь Петьовка. Попри це Глагола співпрацює із «королем» контрабанди Пересоляком, висвітлюючи критичні матеріали проти ставленика Петьовки – Михайла Товта.

Затримання рекордної партії контрабанди сфорсував сам Михайло Товт. Вже відомо, що до «здачі» причетний голова «ЗЕ-команди» на Закарпатті, голова облради Олексій Петров, який має конфлікт із Василем Петьовкою.  

Нещодавно екс-губернатор Закарпаття Петров проводив переговори із очільником Партії угорців України «КМКС» Василем Брензовичем. Петров обіцяв посприяти його поверненню на Закарпаття і розповів, що до політичних переслідувань Брензовича причетний Василь Петьовка, Валерій Лунченко та Владислав Поляк. Взамін на коаліційну підтримку в обласній раді Олексій Петров пообіцяв допомогти закрити усі справи, порушені проти очільника «КМКС».

Коментарі - 1

Я

15 квіт. 2021 р., 22:01
Закарпатські позорники.