Словаки не відали російську вакцину "Спутник V" угорцям

22.04.2021 12:31 194 0

У словацьке місто Шарішські Міхаляни приїхали дві угорські вантажівки, щоб забрати російську вакцину "Спутник V". Принаймні водіям було доручено перевезти всі 37 піддонів (200 000 доз) з вакциною отриманою раніше з Росії.

Однак в компанії Imuna Pharm відмовилися віддавати вакцину, оскільки не отримали на це офіційних вказівок від міністерства чи уряду.

Вакцину вартістю майже 2 млн євро мали транспортувати до фармацевтичної компанії у Будапешті. За даними словацьких ЗМІ угорці прибули без офіційних документів та необхідного дозволу, лише з адресою компанії в Угорщині, куди мали імпортуватися вакцини.

Водії нібито стверджували, що їх відправили росіяни.

П'ять днів вони марно чекали і повернулися до Угорщини порожніми.bНаразі у Словаччині так і не вирішили чи будуть використовувати російську вакцину для щеплення населення від Covid-19. Колишній прем'єр-міністр Ігор Матович, а тепер міністр фінансів, який через закупівлю російської вакцини позбувся попередньої посади заявив, що росіяни просили повернути вакцини за несоєчасну сплату поставок.

Однак справжньою причиною, за його словами, була упереджена думка Державного інституту з контролю за лікарськими засобами. За словами Матовича, оплата перших 200 000 доз вакцини мала відбутися 6 квітня, але гроші були повернуті російською стороною.

"Я боюся, що це жест - те, що вони повернули нам платіж, означає, що ми точно втратимо Sputnik", - сказав Матович

Термін дії російської вакцини, доставленої до Словаччини, завершується у липні та серпні.

Нагадаємо, що купівля Словаччиною російської вакцини "Спутник V" спричинила урядову кризу в цій країні. Адже прем'єр-міністр Матович замовив поставку вакцини з Москви таємно, одноосібно й без згоди на це з боку своїх коаліційних партнерів. Словацький міністр закордонних справ Іван Корчок назвав вакцину "Спутник V" "інструментом гібридної війни".

Словацький прем'єр також досить некоректно віджартувався на претензію щодо закупівлі урядом несертифікованої європейським регулятором російської «антиковідної» вакцини. В ефірі він сказав, що пообіцяв Росії за поставку Sputnik V «Закарпатську Україну». Згодом Матович публічно вибачився за свої слова.

Вакцину Sputnik V у Словаччині випробували на гризунах - а потім всіх піддослідних тваринок приспали.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!