Слід екс-губернатора Закарпаття Петрова у справі Шеремета. Заява колишнього офіцера СБУ

01.12.2021 14:01 214 0

Цьогоріч виповнилося 5 років з дня зухвалого вбивства журналіста «Української правди» Павла Шеремета. Винних досі не покарано, у справі йдуть численні судові тяганини. Вважати, що журналіста вбили через особисту неприязнь демобілізовані АТО-шники – безглуздо, пише у своєму телеграм-каналі колишній співробітник СБУ, який представився Володимиром Бойко.

Павло Шеремет

Андрій Антоненко та інші підозрювані у вбивстві Шеремета у цьому випадку можуть бути лише виконавцями. Реальний замовник убивства журналіста – на Закарпатті, до недавнього часу від очолював обласну раду. Його звати Олексій Петров, пише Бойко. Екс-СБУшник нагадав, що до приходу на держслужбу той був генерал-майором СБУ.

У часи президента-втікача Януковича Петров обіймав посаду  заступника начальника правління контррозвідкового захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки в ГУ СБУ по Києву та області. Об’єктом професійого інтересу було держпідприємство «Укрспирт». Там Петров контролював кожну "ліву" цистерну спирту, виготовлену під патронатом Олексія Чеботарьова - знаменитого Чеби, вихідця зі злочинної групи Прища (відомий у 1990-х роках злодій у законі з Києва Валерій Прищик, застрелений найманим кілером у 2003 році). , – повідомляє Бойко. За його інформацією, Чеба після Євромайдану втік до Росії — після того, як його звинуватили у викраденнях людей у ​​січні 2014 року.

Після Петров змінив декілька посад, а до 2012 року 36-річний Петров був уже полковником, кандидатом юридичних наук, заслуженим працівником СБУ. Хто ж допоміг тому, щоб Петров сумував без діла на роботі, яка йому була нецікава, та ще й лише «за одну зарплату», питає Бойко. І називає ім'я людини. Це український бізнесмен-аферист Павло Борулько. Борулько повідомив у Генпрокуратуру України, що у 2011 році передав Петрову нечуваний хабар за закриття кримінальної справи про велике шахрайство, порушене на Борулька. Виведення Петрова в резерв - прикриття розпочатих щодо Петрова слідчих дій.

Хабар від Борулька становив $2 млн. Спочатку Петров був лише передатною ланкою, а кінцевий одержувач хабара — заступник прокурора Київської області Іван Дерев'янко. Дерев'янко у результаті грошей не отримав. Хабар розчинився в кишені Петрова і ще однієї нині відомої в Україні людини. Це приятель Борулько Артем Ситник – нині шеф НАБУ. На той час Ситник був маловідомим охочим до грошей адвокатом, колишнім працівником київської прокуратури.

До лав СБУ Петров повернувся після Євромайдану. Цікаво, що у 2014 році Генпрокуратура України відкрила на Петрова справу за хабар від Борулька. Петров щось не поділив Юрієм Луценком, і дружина Луценка влітку 2014 року передала до прокуратури диск із переговорами Борулька та Петрова щодо хабара.

ДРУГЕ АУДІО У СТАТТІ https://naspravdi.today/uk/2021/01/27/suto-ukrainske-vbyvstvo/

Дістати Петрова прокуратурі було дуже складно. Влітку Петров знову служив у СБУ — в українській «Альфі», на посаді заступника начальника 6-го управління Центру спеціальних операцій «А». Безпосереднім начальником Петрова був Валерій Шайтанов – той самий генерал СБУ, якого у квітні минулого року оголосили російським шпигуном.

За перший рік в«АТО» новоспечений спецназовець Петров відчув себе на Донбасі як у своїй тарілці, пише Бойко. Спиртовий полковник налагодив постачання «лівого» спирту не лише до зони «АТО», а й на лікеро-горілчані заводи до ДНР-ЛНР, повідомляє колишній екс-есбеушник. «Ліва» сировина для горілки йшла під маркою держпідприємства «Укрспирт», яка офіційно з народними республіками не воювала, тож усе було шито-крите. Горілка - така ж кров війни, як і пальне для танків та літаків, у цьому плані горілка поєднує обидві сторони лінії фронту.

Офіційний дах «ескадронів» – 5-те управління департаменту контррозвідки СБУ. Створене шефом СБУ Валентином Наливайченком якраз під Олексія Петрова — для скоєння терактів та диверсій у тилу ворога. «Навіщо потрібні ці диверсії та теракти на Донбасі, ніхто думати не став. Просто Петру Порошенку ідея сподобалася, і Петрова було призначено начальником цього управління. Після чого почалося вербування агентури по всій Україні. Включно з родиною Грищенків, які зараз перебувають у СІЗО за спробу підірвати автомобіль підприємця в Івано-Франківську», — повідомляє Володимир Бойко. Владислав Грищенко (позивний Буча) та його дружина Інна (позивний Пума) — зовсім не пересічні фігуранти у справі вбивства Шеремета.

«Ескадрони смерті» від «п'ятірки» Петрова створював завербований СБУ бандит Андрій Лисогор — у минулому інструктор з рукопашного та ножового бою. Куратором Лисогора від СБУ служив у 2014-2015 роках майор «п'ятірки» Олександр Поклад. Поклада в СБУ колеги по службі за очі називають Душителем, Поклад — давній приятель Петрова, колишній міліціонер, потім посередній адвокат і за сумісництвом підозрюваний у справах у кількох вбивствах на замовлення.

Обидва вони осідлали раніше зав'язані на Петрова потоки контрафактного спирту, які, зокрема, йшли на Донбас цілими складами, не приносячи жодної копійки до бюджету України. У цю злочинну схему Петров замішав карателів з полку МВС «Азов». Як розповів у своєму недавньому інтерв'ю колишній гендиректор «Укрспирту» Михайло Лабутін, разом із Петровим на «лівому» спирті міцно сидить голова МВС України Арсен Аваков. Лабутін, якого досі тероризують люди Лисогора та Покладу, і розкрив схеми СБУ зі спиртом у зоні АТО.

Навіщо Петрову та Покладу знадобилося прибирати Шеремета? За словами Бойка, Шеремета занапастила його слабкість до шалених грошей, які Шеремет заробляв суто журналістською — публікуючи в інтернеті «заказуху» на впливових людей. Шеремету було все одно, кого «мочити», він не перевіряв пересилане замовниками «мочилово» на достовірність. Як вважає Бойко, вбило Шеремета «мочилово» Олексія Петрова, яке Шеремет хотів влаштувати у своєму авторському блозі на сайті «Української правди».

Замовник «мочилова» — вже відомий нам Павло Борулько, який у 2011 році дав хабар Петрову, який у результаті Борулько так і не допоміг. Після цього епізоду Борулько втік до Білорусії. КДБ Білорусії зацікавився українським аферистом-бізнесом як цінним джерелом за кримінальними схемами в українській владі, Борулько погодився співпрацювати з білоруською держбезпекою. Як пише Бойко, у 2014 році Борулько зумів прикрасити тодішнього помічника президента Росії Владислава Суркова, представившись Суркову цінним радником з Донбасу та України загалом.

Як пише Володимир Бойко, саме білоруська «контора» доручила Борульку влаштувати «мочилово» в українських ЗМІ генерала «спиртових кар'єрів» Олексія Петрова — і заразом шефа НАБУ Артема Ситника, на яких Борулько якраз мав давній зуб. Павло Шеремет за гонорар від Борулька погодився написати текст та опублікувати його у своєму блозі на сайті «Української правди». Навіщо КДБ Білорусії це було треба, Бойко не уточнює. Можливо, що «мочити» своїх ворогів вирішив і сам Борулько без відома кураторів. Бойко пише: для узгодження деталей «мочилова»  Шеремет літав до Москви на зустріч із Борульком. Мотив зрозумілий: є такі деталі, які краще обговорювати усно, а не телефоном або електронною поштою. Після повернення Шеремета до Києва за його домом було встановлено «зовнішню» контррозвідку СБУ.

Шеремет мешкав у київській квартирі своєї співмешканки Олени Притули. За словами Бойка, цікаво, як повелася Притула після вбивства Шеремета. Вона вимагала, щоб вбивство співмешканця було передано до СБУ як «терористичний акт», хоча слідство однозначно кваліфікувало загибель Шеремета як вбивство без ознак теракту. Бойко розумно припускає: якби діла Шеремета до СБУ, ним би зайнялися контррозвідники Петрова.

І воно б там «повисло глухарем» — за участю НАБУ само собою. "Українська правда" фінансується зі США, НАБУ - цілком американський агент. У 2014-2015 роках начальником Олексія Петрова з контррозвідки СБУ був його приятель Валерій Кондратюк - давній агент ЦРУ, нині шеф Служби зовнішньої розвідки України. Петров та Кондратюк — партнери з вимагання хабарів від впливових українських осіб. Висновки напрошуються самі собою.

Кому вже точно була вигідна смерть Шеремета — то це Олексію Петрову. Недовірливий контррозвідник ще до Євромайдану знав із професійних джерел, що Борулько «стукає» на нього до білоруського КДБ. Як пише Володимир Бойко, «прибираючи» Шеремета, Петров давав знак своєму ворогу Борульку. І заразом показував колегам з Білорусії, що з СБУ жарти погані. Олексій Петров всерйоз вважав, що й Павло Шеремет працює на КДБ Білорусії – наслідок професійного вигоряння спецслужбиста.

2012 року СБУ за дорученням генпрокурора Віктора Пшонки намагалася отримати від КДБ Білорусії компрометуючі матеріали на Олексія Петрова. Для цього до Мінська від контррозвідки СБУ їздив Сергій Воротнюк, чоловік нинішнього міністра «АТО» Юлії Лапутіної. З'їздив безуспішно. У 2014 році шефа контррозвідки СБУ Володимира Бика, який курирував отримання компромату на Петрова, приберуть із СБУ у сфабрикованій кримінальній справі. Зі звільнення Бика розпочнеться кар'єрний зліт Юлії Лапутіної.

…А карати «АТО» дружини Грищенка невдовзі після смерті Шеремета обговорювали подробиці справи щодо мобільників. Прямо із СІЗО — із мовчазної згоди тюремного начальства.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!