Що зміниться від 1 квітня для українців: нові тарифи на комуналку і правила призначення пенсій

01.04.2021 10:42 189 0

Починаючи від квітня на українців чекає низка нововведень.

В Україні від 1 квітня 2021 року очікується низка змін і нововведень. Зокрема, стартує нова Програма медичних гарантій, змінюється вік виходу на пенсію для жінок, набувають чинності оновлені тарифи на комунальні послуги, розпочинається весняний призов до армії і завершується опалювальний сезон.

ТСН.ua зібрав інформацію про ключові новації та зміни, які очікують на українців від 1 квітня 2021 року.

На пенсію по-новому
Так, починаючи від 1 квітня, згідно із законом "Про обов'язкове загальнодержавне пенсійне страхування", пенсійний вік в Україні для жінок зросте з 59,5 до 60 років. Таким чином відтепер вік і правила виходу на пенсію у чоловіків і жінок будуть однакові. 

Нововведення стосується саме тих українок, які виходитимуть на заслужений відпочинок саме від квітня. Жінки, які народилися у період від 1 жовтня 1960 року до 31 березня 1961 року, зможуть отримати виплату за старими правилами.

Утім, для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, потрібно виконати вимогу щодо стажу. У 2021 році в Україні, згідно із законом "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", зміняться вимоги до страхового стажу, зокрема:

 • щоб вийти на пенсію в 60 років потрібно 28 років стажу;
 • щоб вийти на пенсію в 63 роки потрібно від 18 до 28 років стажу;
 • щоб вийти в 65 років потрібно від 15 до 18 років стажу.
   

Пенсії перерахують
ПФУ проіндексує пенсії українцям, які вийшли на відпочинок і працюють. На перерахунок можуть розраховувати ті, хто вийшов на пенсію два роки тому. Індексація відбудеться автоматично, додатково до Пенсійного фонду звертатися не потрібно.

Сума збільшення буде визначатися індивідуально для кожного пенсіонера, що працює. Перерахунок буде залежати від розміру заробітної плати, від якої нараховується пенсія.

Тарифи на газ і електроенергію
Тариф на електроенергію для українців у квітні залишається на незмінному рівні. Підвищувати ціни не будуть і, згідно з рішенням Кабміну, вартість електрики залишиться на рівні 1 грн 68 коп. за кВт-год.

Утім, змінюється ціна на газ, оскільки урядове обмеження щодо пільгової вартості газу для населення втрачає чинність і постачальники повернуться до ринкових цін. Газопостачальні компанії вже визначилися із вартістю блакитного палива на квітень і чимало з них залишили ціну на тому ж рівні.

Але деякі компанії встановили ціни вищі за березневий тариф. Тарифи на газ у квітні-2021 для населення коливаються від 6,7 до 8,85грн/кубометр, транспортування оплачується окремо.

Згідно з інформацією консультаційного центру "ГазПравда", найвищу ціну - 8,85 грн/куб виставив ТОВ "Азовгаз". Найменше - 6,70 грн/куб - "Мегаватт Енерго Сервісна Компанія". 

Натомість від 1 травня в Україні абсолютно всі газопостачальники мають запропонувати споживачам

Обмеження ціни на газ: яку вартість палива прогнозують експерти
річний тариф.

Зміни в медицині 
Пологи
Від 1 квітня за пологи платить НСЗУ, а не пацієнтка. На пологи підвищується тариф – 10 382 грн. У цю суму входять фізіологічні пологи і кесарів розтин, ліки, палата, медична допомога у критичних станах. А якщо у лікарні спробують вимагати гроші на будь-що зі стандартного пакета послуг, втратять контракт.

Також зміниться сума на медичну допомогу новонародженим. Зокрема, на догляд за недоношеними немовлятам вагою до півтора кілограма сума збільшиться до 130 тисяч. За новонародженим з вагою понад півтора кілограма – до 25 тисяч.

Вартість пологів в Україні: 

 • пологи - 10 382 грн.; 
 • для недоношених малюків ( до 1,5 кг) – 113 725 грн.;
 • для недоношених малюків ( понад 1,5 кг) – 25 115 грн. 
   

Програма медичних гарантій
Нова Програма медичних гарантій стартує 1 квітня. Вона містить 36 пакетів медичних послуг, один із них допомога під час пологів.

Так, зміни будуть стосуватися:

 • екстреної медичної допомоги (на догоспітальному етапі);
 • первинної медичної допомоги;
 • медичної допомоги при гострому мозковому інсульті;
 • медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда;
 • медичної допомоги при пологах;
 • хірургічних операцій у стаціонарних умовах;
 • стоматологічної допомоги;
 • ведення вагітності у стаціонарних умовах;
 • лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах:
 • лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах;
  мамографії;
 • гістероскопії;
 • колоноскопії;
 • цистоскопії;
 • бронхоскопії;
 • стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19;
 • діагностики та лікування пацієнтів із туберкульозом;
 • діагностики, лікування та супроводу осіб із вірусом імунодефіциту людини (та підозрою на ВІЛ):
 • хіміотерапевтичного лікування та супроводу пацієнтів з онкологічними захворюваннями;
 • стаціонарної психіатричної допомоги;
 • паліативної медичної допомоги;
 • вакцинації від COVID-19.
   

Детально про всі медичні послуги, які надаватимуться за Програмою медичних гарантій у 2021 році, читайте за цим посиланням.

Вимкнуть опалення
Україна традиційно наближається до завершення опалювального сезону. Тепло зазвичай вимикають у першій половині квітня, коли протягом 3 діб середньодобова температура не опускається нижче +8°С.

Так, у Києві опалювальний сезон планують завершити від 5 квітня. На припинення опалення в системі, яка є найбільшою в Європі, місту потрібно приблизно 5 днів. Також добігає кінця опалювальний сезон у Дніпрі, де тепло вимкнуть від 1 квітня.

Посилені обмеження в областях
Окремі регіони України накрив коронавірус і одні за одними області посилюють карантин. Зокрема, жорсткіші обмеження будуть діяти у Києві (від 5 до 16 квітня), у Миколаєві (до 4 квітня), у Дніпрі (до 12 квітня),  у Львові ( до 12 квітня), у Полтавській області (від 3 до 17 квітня), у Черкасах ( школи перевели на дистанційне), на Закарпатті (до 5 квітня).

Станом на 31 березня в Україні "червоній" зоні, де діють найсуворіші обмеження перебувають такі області: Житомирська, Івано-Франківська, Закарпатська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Чернівецька та Чернігівська.

У "помаранчевій" зоні  Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Луганська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька та Черкаська області. І лише Херсонщина у "жовтій" зоні. "Зелених" зон наразі немає. 

Отримання водійських посвідчень 
Українські водії від 6 квітня будуть здавати на посвідчення за новими правилами.  Серед змін, зокрема нові екзаменаційні білети. Усі зміни будуть також внесені в онлайн-тренажер для перевірки знань Правил дорожнього руху, що розміщений на сайті відомства.

Оновлена теоретична частина іспиту містить низку нових та цікавих дорожніх ситуацій, з якими часто стикаються водії, і це допоможе новачкам оперативніше ухвалювати правильні рішення за кермом авто.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!