«Рідне Закарпаття» проти «Слуги Народу»: під ким хитається крісло і чому виник конфлікт всередині коаліції на Закарпатті

17.06.2021 12:55 1353 0

Напружені взаємини між двома найчисельнішими за кількістю місць в Закарпатській облраді партіями тривають майже пів року. Проте суттєвої ескалації ситуація зазнала після призначення Миколи Тищенка на посаду голови Обласного осередку провладної партії «Слуга Народу». Подейкують, що Тищенко, за вказівкою з Києва, намагаться припинити розкрадання бюджету, що аж ніяк не вписується у плани місцевих «тіньових» кураторів області.

 З власних джерел редакції «ZAKinfo» стало відомо, що днями перший заступник голови ОДА Мирослав Білецький привіз до Офісу Президента «свого» гебернатора – Анатолія Полоскова. Його фактична роль на Закарпатті – бути ширмою для розкрадання дорожного фонду області. Метою візиту було відермінування відставки з посад до кінця року, оскільки кошти освоєні не всі, поки.

 В силу своєї необізнаності у «правилах», за якими живе Закарпаття, Микола Тищенко хотів би зупинити дерибан бюджету. Наразі він складає 2.2 мільярди гривень дорожнього фонду, а також субвенцій на розбудову сільської медицини та освіти, відкатах на будівництві амбулаторій, закупках концентраторів та кисневих станції з яких заступники губернатора Ігор Шинкарюк та Мирослав Білецький отримують мільйонні відкати, фінансуюючи телеканали, ботоферми й, завчасно готуючись майбутніх виборчих процесів.

 Позиція нового «куратора» області Тищенка іде в розріз із прагненнями лідерів «Рідного Закарпаття» - нардепів Лунченка, Петьовки, Горвата, Поляка та  першого заступника ОДА Білецького. Відомо, що від Тищенка губернатор Анатолій Полосков отримав декілька попереджень, наразі ж представники «Рідного Закарпаття» пустили в хід свої телеканали та замовні статті проти Тищенка і тероризувати його та Слуг Народу з облради обєднанням із «Блоком Петра Порошенка» за зняття з посади голови обласної ради Петрова.

 У Києві також зрозуміли, що основий «напрямок» роботи ОДА – це заробіток на будівництві доріг та усуненні конкурентів. До слова, вартість будівництва доріг у області завищена в 3-4 рази, тож заробітки сягають десятків мільйонів. Зрозуміло, що тендери виграють лише «потрібні» фірми.

 Наступний етап знешкодження Тищенка розпочався обдразу після відвідин Тищенком митних постів та спроби замінити керівника Закарпатської митниці. Ще одною передумовою з ескалації конфлікту стало звільнення «шовгора» нардепа від РЗ начальника податкової Ільї Матьоли. Відомо, що він «кришував» нелегальні АЗС, тютюнову та горілчану сферута й увесь нелегальний бізнес на Закарпатті загалом. Нарешті, апогеєм у даній історії став програш у конкурсі їх кандидата на посаду керівника Лісового агенства в Закарпатській області, ця посада також передбачаємільйонні хабарі за незаконні вирубки і вивіз лісу за кордон.

 Майже всі депутати у Зкарпатській облраді (за виключенням «Рідного Закарпаття» та «Блоку Петра Порошенка) спостерігачи за роботою голови ОДА та його заступника, дерибаном коштів, субєктивним розподілом субвенцій між районами та зривом економічних показників, почали обговорювати питання стосовно звернення до Президента України, аби змінити увесь керівний склад Закарпатської ОДА, словом, адміністрцію наразі повністю контролює лише одна політична сила – «Рідне Закарпаття».

 Чим завершиться ця сторіна в історії обалсті – побачимо упродовж найближчих днів.  

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!