Рада не підтримала закон про медичний канабіс

14.07.2021 10:12 110 0

Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок, 13 липня, не підтримала в першому читанні законопроект про легалізацію медичного канабісу (184 - за), вона відправила його на доопрацювання (240).

Зокрема, законопроект №5596, зокрема, пропонує ввести обмежений та контрольований обіг канабісу в медичних і наукових цілях, посилений контроль за його обігом, електронний реєстр усіх препаратів на основі канабісу і систему їх відпуску виключно на електронним рецептом.

Також законопроект передбачає ліцензування будь-якої діяльності, яка пов'язана з обігом медканабісу, звітність і подання інформації контролюючим органам, клінічні випробування та наукові дослідження з використанням медичного каннабісу, а також регулювання вмісту речовин канабісу відповідно до європейського законодавства.

Крім того, законопроект передбачає класифікацію конопель у залежності від вмісту в них тетрагідроканабінолу (ТГК): медичні коноплі (Cannabis) з низьким вмістом ТГК в сухій масі (0,2-1%) і Cannabis із високим вмістом ТГК (більше 1%) а також промислові коноплі, вміст ТГК в сухій масі яких не перевищує 0,2%.

На думку авторів документа, він має дати поштовх для розвитку меднаук і фармпромисловості шляхом впровадження можливості використовувати коноплі у лікувальних і дослідницьких цілях. Законопроект також має забезпечити можливість пацієнтам отримувати й зберігати коноплю для застосування в лікувальних цілях відповідно до медпоказань за рецептом, який видано лікарем.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!