Поліція продовжує "сприяти" депутатам Ужгорода в легалізації крадіжки в громади $15 млн із землі "Ужгородприладу"

18.11.2021 12:18 149 0

За оцінкою рієлторів-експертів з питань купівлі/продажу земельних ділянок, на відкритому аукціоні за 13 га цих земель комерційного призначення в "Новому районі" бюджет Ужгорода міг би отримати щонайменше 15 000 000 доларів США.

Однак ці землі не пішли на аукціон, як у випадку із заводом "Більшовик" у Києві, не пішли для будівництва садочка та школи чи поліклініки, а безкоштовно намагаються віджати на фірми-прокладки, пов'язані з родиною міського голови Богдана Андріїва.

У четвер, 18 листопада, депутати Ужгородської міської ради на сесії повторно розглядатимуть питання щодо зміни цільового призначення колишньої території заводу "Модуль", загальною площею понад 13 гектарів. На попередній сесії, після розголосу, дане питання було знято з розгляду.

Так, згідно з пунктами 2.15-2.20 проєкту рішення №545 пропонується надати дозволи на розробку проєктів землеустрою ПП «Ротор», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К-1», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К-2», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К-3», ПрАТ "Модуль М", із подальшою зміною цільового призначення з промисловості на будівництво багатоквартирних житлових будинків з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури по вулиці Миколи Бобяка.

Окрім 5 земельних ділянок загальною площею понад 6,5 га, під майбутню приватну житлово-комерційну забудову пропонують ще 7,1636 га, які наразі перебувають у  користуванні та фізично під будівлями ПрАТ "Модуль М". Йдеться про завод побудований ще за радянських часів і відомий багатьом як "Ужгородприлад", розташований на березі річки Уж, неподалік гіпермаркету «Епіцентр» та Боздоського парку. 

27 листопада земельна депутатська комісія Ужгородської міської ради під головуванням представника оплітичної партії "Слуга народу" В.Мильо та скандального забудовника від партії "Батьківщини" А. Ковальського більшістю голосів схвалили відповідний проєкт рішення. Не зважили депутати навіть на очевидне порушення законодавства – невідповідність генплану міста, згідно якого дані землі віднесені до територій промислових підприємств. 

Тобто, пропонується зміна цільового призначення із промисловості на житлово-комерційне. Хоча публічно голова депутатської фракції "Рідне Закарпаття" Віталій Глагола ще донедавна переконував ужгородців в протилежному.

Відтак, замість розвитку промисловості в місті, а як наслідок – і робочих місць, планують черговий житлово-торгівельний комплекс. А замість наповнення бюджету – корупційне перетікання грошей в кишені місцевої влади.

До слова, керівником в більшості цих  фірм-прокладок є Олександр Букатко, який водночас є т.в.о. директора ПрАТ "Модуль М". Так, засновником цих фірм разом з ним є Валентин Стельмах, який донедавна значився посадовою особою в ПрАТ "Закарпатавтотранс", співвласниками якого, зокрема, донедавна були також дружини братів Андріївих (мера Ужгорода і його брата – депутата обласної ради).

7 вересня депутати Ужгорода корупційно "віджали" 6,5 гектарів землі колишнього "Ужгородприладу". Проголосували за таке рішення 32 депутати із фракцій "Рідне Закарпаття" (афільована з підсанкційним В. Пересоляком), "Слуга народу", "ОПЗЖ", "Європейська солідарність" та "Батьківщина". Як наслідок, прокуратура відкрила ряд кримінальних проваджень за ознаками зловживання владою та підробки документів службовими особами

Поліція Закарпатської області, не зважаючи на запевнення її очільника Ярослава Колесника про особистий контроль за даною справою, не тільки не вживає жодних дій щодо ефективного її розслідування, а й саботує, сприяючи депутатам Ужгорода в легалізації очевидної корупціної оборудки. Більше того, один із останніх листів про перевірку, направлений в листопаді з поліції до Держгеокадастру, "загубився" по дорозі.

Джерело: Закарпаття онлайн

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!