Після гучного затримання на хабарі "слуга" Попелич продовжує працювати на посаді голови Воловецької ОТГ

15.09.2021 10:21 346 0

За рік розгляду справи в суді прокуратура не вимагала відсторонення від посади чиновника, якого відразу після обрання на виборах у 2020 році від політичної партії «Слуга народу» «гучно» затримали за вимагання великої суми хабара.

Голову Воловецької ОТГ Михайла Попелича, який тоді щойно переміг на місцевих виборах як кандидат від політичної партії «Слуга народу», затримали на хабарі в 80 тисяч гривень. Про це 10 листопада 2020 року першим повідомив тодішній голова Закарпатської ОДА , а тепер голова облради Олексій Петров.

Як зазначала пресслужба СБУ, новообраний керівник ОТГ вимагав гроші від переможця тендеру на проведення ремонту місцевих доріг. У разі відмови М.Попелич погрожував підприємцю не підписувати акти виконаних робіт. Для передачі «відкату» посадовець залучив свого знайомого як посередника. Спецслужбовці затримали двох фігурантів під час отримання хабара.

На затримання М. Попелича відрегував Офіс президента. «Звичку хабарників та авантюристів перефарбовуватись та підлаштовуватись під кожну нову владу потрібно жорстко викорінювати. Також залишились позаду часи, коли влада давала вказівки правоохоронцям шукати будь-які зачіпки для переслідування виключно опозиції. Усі мають бути рівними перед законом», – прокоментував ситуацію ОП.

Згідно з обвинувальним актом у кримінальному провадженні №42020070000000440, відомості про яке 30.09.2020 внесені до ЄРДР, Попелич Михайло Андрійович обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України, тобто у пособництві в одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданої їй влади чи службового становища, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.

Як стало відомо з тексту ухвали Ужгородського міськрайонного суду від 12.11.2020 року № 308/11829/20, « …підставою для початку досудового розслідування та внесення відповідних відомостей до ЄРДР стала заява ОСОБА_2 про те, що Воловецький селищний голова ОСОБА_1 вимагає у нього неправомірну вигоду в розмірі 80000 гривень за не перешкоджання у здійсненні господарської діяльності останнім», ззначає Закарпаття онлайн.

Варто зазначити, що станом на тепер справа вже перебуває в суді, при цьому за рік її розгляду прокуратура жодного разу не звернулася до суду з вимогою усунути можновладного хабарника від посади. Що, виходячи з наявного політичного досвіду, недвозначно свідчить про відсутність у чинної влади, яка на початку так гучно заявила про неминучість покарання для свого «слуги»-корупціонера, політичної волі для його реальної «посадки».

Таким  чином, не усунутий від влади і «кришований» зверху корупціонер продовжує «зазирати» в бюджет депресивної ОТГ, зловживаючи, як стверджують місцеві активісти, на тендерах та роздаючи в приватні руки землі громади.

Тим часом,  якщо йдеться про очільника громади, обраного не від «зелених», його відсторонять від посади навіть за косарку – «На Хмельниччині суд відсторонив від посади голову громади, якого підозрюють в отриманні хабара моток осою».

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!