Оператор ГТС: РФ диктує умови поставки газу

30.08.2021 21:11 42 0

Кремль не зважатиме на витрати заради позбавлення України транзиту і посилення політичного і військового тиску, впевнений Сергій Макогон.

Новий газовий контракт Угорщини і Газпрому в обхід території України спрямований на посилення тиску на Україну. Це приклад того, як Газпром диктує умови поставки газу, заявивглава Оператора ГТС України Сергій Макогон.

"Замість прямого маршруту РФ-Україна-Угорщина, який десятиліттями безперебійно постачав газ в Угорщину, тепер газ буде йти по маршруту РФ-Туреччина-Болгарія-Сербія-Угорщина значно довше", - підкреслив Макогон.

За його словами, газ, що поставляється угорським споживачам за таким маршрутом, не може бути дешевшим за український, "але Газпром вдало ховає транспортні витрати в кінцеву ціну на газ".

Глава Оператора ГТС вважає, що Москва не рахуватиме витрат - заради своєї мети позбавити України транзиту і посилити політичний і військовий тиск.

"Правильне рішення для ЄС було б змусити Газпром продавати газ на кордонах Енергетичного співтовариства, щоб європейські трейдери могли самостійно обирати маршрути подальшого транспортування. Зараз же Кремль продовжує використовувати принцип "розділяй і володарюй", - підкреслив Макогон.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!