НБУ оцінив втрати від введення нового локдауну

31.07.2021 10:33 121 0

Щомісяця жорстких карантинних обмежень коштуватимуть Україні в 0,4-0,6% ВВП, підрахували в центробанку.

У разі введення нового локдауну українська економіка може втратити близько 0,6%. Таку оцінку публікує Національний банк в Інфляційному звіті за липень.

"Це сповільнить відновлення української економіки і збільшить потребу в фіскальних і монетарних стимулах", - йдеться в огляді.

При цьому локдаун не зробить значного стримуючого впливу на інфляцію, перш за все, через збереження стійкого споживчого попиту.

В НБУ уточнюють, що Україна буде втрачати 0,6% в місяць в разі введення локдауну через штам Дельта.

"Водночас у разі застосування тільки карантину "червоних зон" втрати зменшаться до 0,4% ВВП за кожен місяць додаткових обмежень", - зазначили в НБУ.

Разом з тим, липневий макропрогноз НБУ ґрунтується на припущенні про збереження адаптивного карантину і в найближчому майбутньому.

"Очікується, що темпи вакцинації проти коронавірусу істотно прискоряться, що дозволить охопити всіх бажаючих вакцинуватися в наступному році. Обмеження не стосуватимуться заборон для економічної діяльності, а лише вимогами до посилених антиепідемічних дій на регіональному рівні", - йдеться в документі.

При цьому центробанк не змінив оцінку впливу карантинних обмежень в першому півріччі.

"Таким чином, вплив карантинних обмежень на річний ВВП в першому кварталі оцінено в "мінус" 0,2 п.п. (-0,2 п.п для січневого і -0,1 п.п. для березневого карантину, сукупний вплив на квартал менше, ніж сума внесків, через округлення), у другому кварталі - "мінус" 0,4 п.п., а в загальне (разом з січнем і березнем) - близько -0,6-0,7 п.п.", - зазначив НБУ.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!