Нацбанк підвищив облікову ставку через інфляцію

22.07.2021 15:12 88 0

Найближчим часом рівень інфляції в Україні перевищить 10%, а за підсумками року складе 9,6%, хоча прогнозувалося лише 8,0%.

Національний банк України прийняв рішення підвищити облікову ставку з 7,5% до 8,0% річних з 23 липня. Регулятор продовжив цикл підвищення ставок, перерваний минулого місяця. Про це повідомив глава НБУ Кирило Шевченко на брифінгу у четвер, 22 липня.

"В умовах істотного посилення фундаментального інфляційного тиску це необхідно для повернення інфляції до мети 5% в 2022 році і утримання під контролем інфляційних очікувань", - сказав він.

Шевченко додав, що прогноз Національного банку передбачає подальше підвищення облікової ставки до 8,5% і збереження її на цьому рівні до другого кварталу 2022 року.

Також НБУ погіршив прогноз інфляції на 2021 рік з 8% (в квітневому прогнозі) до 9,6% і очікує її повернення до 5% до другій половині 2022 року.

"У першому півріччі інфляція очікувано вийшла за межі цільового діапазону 5% ± 1 п. п., але відхилення було більшим, ніж передбачалося, через дії як тимчасових, так і фундаментальних факторів. У червні 2021 року споживча інфляція в річному вимірі залишилася на рівні попереднього місяця (9,5%), але була вищою від квітневого прогнозу Національного банку (9,2%)", - йдеться в повідомленні Нацбанку.

Найближчим часом рівень інфляції перевищить 10%, а за підсумками року складе 9,6%, хоча прогнозувалося лише 8,0%.

Регулятор наголосив, що така динаміка пояснюється не тільки тимчасовими факторами (зростанням світових цін на продовольство та енергоресурси), але і посиленням фундаментального інфляційного тиску. Базова інфляція в червні була на рівні 7,3% р/р і помітно перевищила квітневий прогноз (6,8% р/р) через високий споживчий попит і зростання виробничих витрат підприємств, в тому числі на оплату праці.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!