НАБУ оголосило у розшук Ігоря Гладковського. Його підозрюють в одержанні майже 1 млн грн хабаря

22.04.2021 14:35 117 0

Національне антикорупційне бюро України оголосило у розшук Ігоря Гладковського ㅡ сина колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. Зокрема, його підозрюють у зловживанні впливом та отриманні 950 тисяч гривень хабаря. Він є одним з 8 підозрюваних у справі щодо «Оптимумспецдеталі».

Про це повідомила пресслужба НАБУ.

Відповідне рішення детектив НАБУ ухвалив 21 квітня. Гладковський-молодший мав час ознайомитися з матеріалами справи до 15 квітня.

Його викликали до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) 16 квітня, щоб він отримав копії обвинувального акту та реєстру матеріалів досудового розслідування, однак Гладковський не заявився. Не прийшов він і 20 та 21 квітня, коли його викликали повторно.

«Слідство має достатні підстави вважати, що підозрюваний, розслідування фактів участі якого у корупційній схемі завершене, переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності», ㅡ кажуть у НАБУ.

Що це за справа?

У грудні 2020 року Ігорю Гладковському оголосили підозру у справі про корупційну схему з постачання товарів невідомого походження підприємствам ДК «Укроборонпром» із використанням ТОВ «Оптимумспецдеталь».

Правоохоронці зазначають, що через його дії ТОВ «Оптимумспецдеталь» отримувало переваги під час укладання договорів з підприємствами «Укроборонпрому». 

«Через цю схему поставлено товарів на суму близько 165 млн грн, при цьому до бюджету не надійшло понад 49 млн грн, із яких 25,77 млн грн — податок на додану вартість, 23,57 млн грн — податок на прибуток», — йдеться у повідомленні.

Гладковський отримував за це 50% від загальної суми прибутку учасників схеми. 950 тисяч грн він отримав лише за одну таку угоду. У НАБУ запевняють, що таких угод було більше. Слідство щодо них наразі триває.

Чим відомий Ігор Гладковський?

У лютому 2019 року журналісти з проєкту Bihus.info опублікували масштабне розслідування щодо розкрадання в оборонному комплексі України. За оцінкою розслідувачів, сума, яку заробили на схемі розкрадачі, — щонайменше 250 мільйонів гривень.

Як стверджують журналісти, до схеми причетні Ігор та Олег Гладковські.

Журналісти-розслідувачі заявили, що восени 2018 року отримали анонімний лист з архівом листувань фігурантів схеми й за своїми даними встановили, що лист є автентичним.

За інформацією журналістів, Ігор Гладковський у 2015 році разом із друзями організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. За корупційною схемою державні оборонні підприємства переплачували за товар у кілька разів, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво концерну «Укроборонпром» знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Другим учасником схеми, окрім Ігоря Гладковського, був його друг Віталій Жуков. Він працював в «Укроборонпромі», звідки звільнився у 2014 році, перейшовши в приватний сектор. За даними журналістів, він відповідав за «оформлення документів».

 

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!