На Закарпатті обрали нове місце для аеропорту. Що стало причиною

11.04.2021 11:47 69 0

Новий аеропорт на Закарпатті не будуватимуть в раніше анонсованих локаціях (Мукачево і Середнє) через місцевих підприємців та особливостей місцевості. Остаточне місце будівництва буде невідомо аж до підписання меморандумів, повідомив глава Держагентства інфраструктурних проектів Кирило Хомяков в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

"Місцеві бізнесмени, почувши, що розглядається місце в селищі Середнє, побігли купувати землі, змінювати їх цільове призначення, щоб заробити на тому, що держава намагається побудувати аеропорт. Вони хотіли скупити ці землі, а потім їх втридорога продати державі", – заявив Хомяков.

Також аеропорт не можуть побудувати на місці аеропорту Мукачево, тому що він призначений тільки для військових літаків.

За словами Хомякова, місце для нового аеропорту вже вибрали. Найближчим часом має відбутися зустріч з головою Закарпатської ОДА та місцевої ОТГ для оприлюднення інформації про місце для нового аеропорту.

"Проектування, разом із проведенням державної експертизи, триватиме приблизно шість місяців. Уже з початку наступного року зможемо розпочати роботи", – додав Хомяков.

Зазначимо, що новий аеропорт на Закарпатті розглядається як можливість відновлення регулярного авіасполучення між Закарпаттям та іншими регіонами, і закордоном. Для реалізації цієї мети не підходить вже існуючий аеропорт Ужгород. Цей аеропорт незручний через близькість до словацького кордону і залежно польотів від словацької сторони.

Очікується, що новий аеропорт побудують за три роки. Його злітно-посадкова смуга повинна складати 2500 м, а пасажиропотік – 500 000 людей в рік. Сумарна сума інвестицій в проект повинна скласти 4 млрд грн.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!