На окупованому Донбасі 258 зниклих безвісти - МЗС

30.08.2021 12:49 90 0

На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей вважаються зниклими безвісти 258 людей.

Джерело: коментар МЗС

"За даними Уповноваженого Верховної Ради із прав людини, зниклими безвісти на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей вважаються 258 людей, у тому числі 67 військовослужбовців та резервістів".   

Уточнюється, що від початку російської окупації щонайменше 44 людей стали жертвами насильницьких зникнень на території Криму та м.Севастополь. Доля 15 з них досі залишається невідомою.

Їхні імена: Валерій Ващук, Іван Бондарець, Василь Черниш, Тимур Шаймарданов, Сейран Зінедінов, Іслям Джеппаров, Джевдет Іслямов, Федір Костенко, Мухтар Арісланов, Арсен Алієв, Ервін Ібрагімов, Ескендер Ібраїмов, Ескендер Апселямов, Руслан Ганієв, Арлен Терехов.

В МЗС вказують, що переважна більшість цих людей є проукраїнськими активістами, які відкрито виступали проти російської окупації.

Також наголошується, що у переважній більшості випадків були виявлені факти, які свідчать про причетність російської окупаційної адміністрації до зникнень.

МЗС вимагає від Російської Федерації виконання нею зобов’язань як держави-окупанта відповідно до міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини, насамперед що стосується гарантування права на життя, свободу та особисту недоторканність.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!