Мовний закон: шести телеканалам загрожують санкції

21.07.2021 12:46 115 0

Влада перевірила діяльність 28 телерадіоорганізацій, які здійснюють загальнонаціональне ефірне телевізійне мовлення.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до Нацради з телерадіомовлення з проханням ввести санкції проти шести телеканалів за порушення закону про українську мову. Про це він повідомив у вівторок, 20 липня, на своїй сторінці у Facebook.

За словами мовного омбудсмена, його підлеглі 16-17 липня провели моніторинг діяльності 28 телерадіоорганізацій, які здійснюють загальнонаціональне ефірне телевізійне мовлення.

"За результатами моніторингу були виявлені порушення закону про державну мову - фільми і серіали демонструвалися російською мовою телеканалами Інтер, Україна, ICTV, Мега, НТН, К1, про що складено відповідні акти", - йдеться в повідомленні.

Так, найбільше порушень (шість) зафіксовано на Інтері, п'ять - на телеканалі Україна, по два - на ICTV і Мега, по одному - на НТН і К1.

"Зважаючи на зазначене, мною направлено лист до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням застосувати до згаданих телерадіоорганізацій визначені законодавством санкції", - написав Кремінь.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!